Jak podejmować właściwe decyzje? Autorytet w Human Design

mar 6, 2021

Aleksandra Czerwińska na hamaku, czytając książkę, oczekuje na swój autorytet decyzyjny Human Design na fali emocji.

Gdy spojrzymy na obecny świat, chyba największą trudność sprawia nam temat podejmowania życiowych decyzji. Wciąż staramy się oszacować, co jest dla nas właściwe i wybierać te ścieżki, które są dla nas korzystne i pomogą nam zrealizować nasze cele i marzenia. Podejmowanie decyzji jest dla nas ważne, bo każdy z nas chce być zdrowy, bezpieczny, szczęśliwy, osiągnąć w życiu jakiś sukces i by niczego nigdy mu nie zabrakło. Procesy decyzyjnne wywołują w nas dużą nerwowość, wewnętrzny niepokój, lęki oraz stres. Obawiamy się popełnić błąd, bo każdy z nich może mieć swoje konsekwencje, ale także dlatego, żę wydaje nam się, że nie mamy czasu na potknięcia. Dlatego bardzo często udajemy się różne strony, by uzyskać porady i odpowiedzi. Szukamy jakiegoś wzorca na życie, który może się sprawdzić u nas. Wciąż polegamy na tym, co na zewnątrz, zamiast zacząć polegać na sobie. A przecież każdy z nas ma swój unikalny Autorytet Wewnętrzny.

Zewnętrzny, a wewnętrzny Autorytet

Istnieją dwa rodzaje Autorytetów: zewnętrzny i wewnętrzny. Pierwszy z nich to mechanizm ekspresji naszej unikalności i dzielenia się naszą świadomością, wiedzą czy wglądami ze światem zewnętrznym. To jest coś, co może być wartością dla innych. Może pomóc im zrozumieć pewne rzeczy, poszerzyć spojrzenia, rzucić inne światło na pewne aspekty. To element naszej wzajemnej interakcji i komunikacji, która pozwala nam się rozwijać i wzrastać. Autorytetem zewnętrznym jest nasz umysł, który poprzez swoje umiejętności do zbierania, przetwarzania i konceptualizacji, pozwala nam wychodzić na świat z ekspresją swojej świadomości. Jednak nie jego zadaniem nie jest podejmowanie decyzji. Dlaczego? Ponieważ umysł potrafi jedynie zbierać i przetwarzać informacje, dzieląc je na te i tamte. Nie wie i nie może jednak wiedzieć, co jest dla Ciebie właściwe.

Do tego służy Twój Autorytet Wewnętrzny, który znajduje się na poziomie ciała. Lub w przypadku Projektorów Mentalnych i Reflektorów jest to Autorytet Osobisty, który wymaga uzewnętrznienia wewnętrznych wglądów poprzez autorytet zewnętrzny. Tak czy inaczej, każdy z nas ma swój unikalny system nawigacji, opierający się na projekcie ciała, który jest w stanie poprowadzić nas przez wszelkie życiowe decyzje w pełnym wyrównaniu ze swoją prawdziwą naturą. To jedyne godne zaufania miejsce, które prowadzi Cię przez dopasowane wybory, wnosząc w Twoje życie wszystko, co jest potrzebne na Twojej unikalnej ścieżce. Autorytet Wewnętrzny to jeden z najważniejszych elementów systemu Human Design, który pozwala na aktywację pełnego potencjału, który jest w Tobie. Ale przede wszystkim wnosi w życie wewnętrzny spokój, uwalniając od niepokoju, stresu i innych towarzyszących podejmowaniu decyzji emocji.

Umysł a podejmowanie decyzji

Może się wydawać, że gdy zaprzęgasz do podejmowania decyzji swój umysł, to przecież decyzje są Twoje. Ale prawda jest taka, że umysł bazuje nie na tym, kim jesteś i co masz w sobie, ale na tym, czego nie masz. Umysł kotwiczy się na tych obszarach, które są w Twoim projekcie białe i tworzy wokół nich strategie, jak je zdobyć. Nietrudno więc zgadnąć, że żadna z tych decyzji nie będzie dla Ciebie właściwa. Co więcej, gdy nie potrafimy znaleźć odpowiedzi na swoje życiowe dylematy w głowie, często udajemy się do innych ludzi po poradę lub wskazówkę i oddajemy im władzę nad własnych życiem. Bo uważamy, że oni wiedzą lepiej, co jest dla nas dobre. W końcu są specjalistami w swoim dziedzinach. Mają większą wiedzę, umiejętności, doświadczenie, szerszą perspektywę. Oddajemy decyzyjność w ręce polityków, lekarzy, naukowców, liderów, trenerów czy coachów, którzy mówią nam w co mamy wierzyć, jak się zachowywać, działać i jak osiągać swoje cele.

Na świecie nadal działa strategiczne podejście do życia. Staramy się znaleźć i podążać za idealnym wzorcem, który pomoże nam osiągnąć w życiu szczęście. Szkoła, studia, praca, rodzina, dom, zdrowa dieta, regularna aktywność, wypoczynek na wakacjach za granicą i inne społeczne schematy, które promują życiowy sukces. Witaj zhomogenizowany świecie. A w zasadzie żegnaj, bo ten model działania nie jest już aktualny. Nie ma żadnego wzorca na życie, który sprawdzi się u wszystkich. Bo każdy z nas jest zupełnie wyjątkowy i ma swoją unikalną ścieżkę życiową. I tylko kroczenie po niej jest w stanie pozwolić doświadczać w pełni i osiągnąć stan wewnętrznego spełnienia. Skąd więc wziął się ten strategiczny wzorzec na życie i proces mentalnego podejmowania decyzji?

Pozostałości po poprzedniej epoce

To wszystko jest pozostałością procesu ludzi 7-centrowych, którzy byli tu jeszcze około 240 lat temu. W skali ewolucji to bardzo mały odcinek czasu. W 1781 roku ludzkość otrzymała aktualizację do swojej formy, która zmieniła nas ze strategicznych, hierarchicznych, religijnych, siedmiocentrowych istot, napędzanych umysłem, do jednostek dziewięciocentrowych, receptywnych, równych i posiadających własny, wewnętrzny Autorytet do kierowania w życiu. (Więcej o tej zmianie przeczytasz w artykule: Przebudzenie w rzeczywistości dziewięciu centrów – Homo Sapiens in Transitus).

W przeszłości, u ludzi 7-centrowych, decyzyjność na temat życiowych wyborów była dokonywana poprzez umysł. Na tamten czas podejmowanie racjonalnych i logicznych decyzji było strategią ludzi i jedyną opcją efektywnej drogi przez życie. Ponieważ w tamtym czasie ich umysł był zarówno autorytetem zewnętrznym, jak i wewnętrznym. To była ich droga, która pozwoliła na niesamowity rozwój umysłu, a co za tym idzie mowy, komunikacji, nauki i wszelkich dóbr, które wspierają dzisiejsze społeczeństwo. Na świecie pojawiło się wiele nauczycieli, doradców i przewodników, którzy poprzez logiczne formuły i wzory pomagali innym osiągać cele. Logicznym było też stworzenie struktur i wybieranie przedstawicieli, którzy troszczyli się o przetrwanie, podejmując decyzje za innych dla większego dobra. Cały świat operował na hierarchii i strategicznym planowaniu i podejściu, od globalnych i życiowych decyzji, po małe wybory w zakresie sposobu jedzenia i utrzymania swojego ciała w dobrej formie i kondycji zdrowotnej. Ale to oczywiście miało swoją cenę.

Obecnie jednak weszliśmy w zupełnie nowy etap ewolucji i to, co było, nie jest już aktualne. Dziś nie sprawdzają się strategiczne działania oparte na wyborach umysłu. Obecnie do podejmowania decyzji mamy swój Autorytet Wewnętrzny. A umysł może być w końcu uwolniony i zająć swoje właściwe miejsce. Bo jego prawdziwą rolą jest obserwowanie i przetwarzanie rzeczywistości jako pasażer i wyrażanie swojej unikalności jako autorytet zewnętrzny.

Wyższa świadomość naszego ciała

To, co tak naprawdę prowadzi nas przez życie po naszej wyjątkowej ścieżce, jest wyższa inteligencja naszego ciała. Tak naprawdę to jest  życie naszego ciała, a my mamy możliwość bycia tu pasażerem. Ciało wie, co jest dla nas właściwe. Ono nie rozważa, nie rozpisuje za i przeciw, nie szacuje kosztów, strat, szans na powodzenie, jak umysł. Ciało po prostu wie, jak poprowadzić nas przez życie przez właściwe doświadczenia, miejsca i spotkania, byśmy mogli skorzystać z tej podróży w pełni. A jednocześnie byśmy odsłonili swój najwyższy potencjał i spełnili naszą unikalną rolę oraz doświadczyli w życiu szczęścia, obfitości i spełnienia.

Mentalne decyzje nie dają nam szansy na podjęcie właściwych wyborów. Jedynym godnym, osobistym systemem naprowadzania jest nasz osobisty Autorytet. Każdy z nas został zaprojektowany z unikalnym systemem podejmowania decyzji za pomocą świadomości ciała. Niestety w większości jesteśmy od niego odłączeni, ponieważ nauczno nas podejmować racjonalne, logiczne i przemyślane decyzje. Te automatyczne i wyoczone działania nazywamy uwarunkowaniami. (więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Skąd się biorą i czym są uwarunkowania?) Dlatego, by powrócić do siebie i działania zgodnie ze swoją naturą, potrzebujemy ponownie dostroić się do swojego ciała. A to wymaga wejścia w swój życiowy Eksperyment, by poznać swoją mechanikę i przywrócić kontakt z tym, co jest w Tobie.

Twoja unikalna prawda

Wszyscy jesteśmy uwarunkowani do szukania aprobaty i autorytetu poza sobą oraz do podejmowania decyzji z umysłu. Nic dziwnego, skoro przez tysiące lat, właśnie tak jako ludzie funkcjonowaliśmy. Ale dzisiaj coraz trudniej jest ignorować nasz osobisty Autorytet. Nasze decyzje z poziomu głowy powodują coraz większe życiowe turbulencje i jesteśmy coraz mocniej prowokowani, by zajrzeć w siebie i zrozumieć, że to ciało jest tym, które jest w stanie przewieźć nas przez życie w zdrowiu i spełnieniu. Kiedy zaczynamy honorować naszą Strategię (o strategii przeczytasz w artykule o Typach w Human Design) i Autorytet, zaczynamy dostosowywać się do naszej unikalnej geometrii i wszystko nagle zaczyna się układać. Zarówno na planie osobistym, zawodowym, relacyjnym. Wszelkie przeciwności losu, trudności i niepowodzenia, które napotykamy na swojej drodze, wynikają z działania w opozycji do ciała i zaprzęgania swojego umysłu do podejmowania decyzji na temat życia. A on naprawdę nie wie, co jest dla Ciebie dobre.

Każdy z nas ma swoją unikalną mechanikę ciała i system nawigacji w życiu, który nazywamy osobistym Autorytetem. Wyróżniamy pięć wewnętrznych Autorytetów i dwa osobiste, które mają swój wyjątkowy tryb działania.

Schemat wykresu Human Design z autorytetem w centrum splotu słonecznego, autorytet emocjonalny

Autorytet w Splocie Słonecznym

Z emocjonalnym autorytetem splotu słonecznego czas jest Twoim najlepszym przyjacielem. To zdefiniowane centrum sprawia, że żyjesz na ciąglne zmieniającej się fali emocji, która koloruje Twoją perspektywę na rózne sposoby. To sprawia, że dla Ciebie nie ma żadnej prawdy w teraz. Twoim zadaniem jest zawsze oczekiwanie na osiągnięcie klarowności w emocjach przed podjęciem decyzji. Prawda objawia się w pełni w czasie przechodzenia przez całą sinusoidę zmiennych stanów i spojrzeń na obszar decyzji i ostatecznie wyłania się jako poczucie jasności. Cierpliwość jest tu kluczem do życia w harmonii. Im więcej czasu, tym lepiej. Niektóre decyzje mogą klarować się szybko, ale są takie, które wymagają dni, tygodniu, a nawet miesięcy.

Jeśli podejmujesz decyzje w momentach emocjonalnie naładowanych wzlotów lub spadków, mogą się one skończyć poczuciem żalu. Zdarza się, że w przypływie entuzjazmu mówisz TAK wszystkiemu co przychodzi, a na drugi dzień rano budzisz się i zastanawiasz, dlaczego to zrobiłeś. Chociaż trudno jest powstrzymać impuls natychmiastowej reakcji, trzeba nauczyć się poczekać na spokojne wody. Gdy mija nerowowość i presja, wyłania się świadomość, jaki ruch podjąć. O ile to możliwe, staraj się kupować sobie, co najmniej kilka dni przed zobowiązaniem się do czegokolwiek. Daj sobie ten czas na obserwację tego, co się w Tobie wydarza i dojście do momentu jasności. Klarowność przychodzi z czasem. Z czasem sam odkryjesz, jaką potęgę kryje w sobie szanowanie swojego Autorytetu i danie sobie odpowiedniego czasu na jasność.

Schemat wykresu Human Design z autorytetem w centrum sakralnym

Autorytet w Centrum Sakralnym

Centrum Sakralne jest ośrodkiem, który jest zdefiniowany tylko u Generatorów. Jest to siedziba siły życiowej, która jest naturą wszystkiego co żywe. Twoim decydentem jest Twoja siła życiowa, której siedziba znajduje się w Twoim podbrzuszu. Strategią Generatorów jest odpowiadania na życie i to jest kluczem. Jesteś zaprojektowany, by czekać i obserować z czym przychodzi do Ciebie życie i co pojawia się w Twoim otoczeniu zewnętrznym. Gdy pojawia się coś, co jest dla Ciebie właściwe, Twoje ciało automatycznie reaguje ożywieniem i pobudzeniem. Wzrasta częstotliwość Twojej siły życiowej i nagle czujesz, że masz energię, by się zaangażować i działać. Centrum Sakralne komunikuje się także przez dźwięki, gardłowe, które uwalniają się mimowolnie z ciała w formie pozytywnego i ożywionego ah-huh lub opadające uhn-un. Może to być także uczucie wewnętrznego wzrastania i ekspansji energii, lub jej spadek i ścisk w brzuchu. W przypadku Manifestujących Generatorów można zaobserwować także ruch skierowany do przodu lub odsuwanie się, odpowiednio na tak i nie.

Autorytet Sakralny daje Generatorom możliwość odkrycia tego, co lubią i osiągnięcia samoświadomości. Odpowiedź sakralna wskazuje kierunki i działania, do których jest dostępna energia. Ale jednocześnie te, które przyniosą ze sobą radość z kreacji i głęboką satysfakcję. Centrum Sakralne pokazuje prawdę w danym momencie, więc jeśli czasem nie ma  reakcji na dane działanie, nie oznacza to, że nie pojawi się ono innym razem. Dostrojenie się do wibracji Centrum Sakralnego i życia w trybie rensposywnym wymaga czasu i eksperymentowania. Uwarunkowania od czasów dzieciństwa odłączyły nas od naturalnej komunikacji z ciałem, na rzecz podejmowania racjonalnych i strategicznych działań.

Schemat wykresu Human Design z autorytetem w centrum śledziony

Autorytet w Centrum Śledziony

Osoby z wewnętrznym autorytetem Human Design w Centrum Śledziony są najszybszymi i spontanicznymi decydentami. To uczucie, które pojawia się natychmiastowo i od razu wie, czy coś jest dla Ciebie zdrowe, czy nie. Centrum Śledziony jest naszym najstarszym i najbardziej pierwotnym centrum świadomości, które bazuje na głębokiej intuicji i instynkcie ciała. Ta inteligencja wie, które środowiska, kierunki, możliwości czy ludzie są dla nas właściwi, a którzy nie. Zawiaduje o tym poprzez podstawowe zmysły, takie jak węch, smak czy słuch.

Ten Autorytet wymaga od Ciebie spontaniczności i decyzji opartych na swojej intuicji w danym momencie. Do tego potrzebna jest głębokie dostrojenie do swojego ciała i jego subtelnych sygnałów. Głos tego Autorytetu jest cichy i nigdy się nie powtarza. Może to być wewnętrzny głos, mrowienie czy zapach, które czujesz, odczucie, przeczucie czy instynktowny ruch. Intuicyjne podpowiedzi mogą zniknąć tak szybko, jak się pojawiły. Twoim zadaniem jest wyciszyć inne głosy w ciele na tyle, aby usłyszeć subtelne wskazówki. A następnie, by działać, nie poddając się racjonalnym analizom swojego umysłu.

Schemat wykresu Human Design z autorytetem w centrum ego

Autorytet w Centrum Ego

Centrum Ego jest związane z silną wolą oraz sercem. Ten Autorytet opiera się na impulsie energii do działania oraz pragnieniach, które płyną z wnętrza. Jest w tym aspekt natury ego: 'Chcę tego!”. Ale nie ma w tym negatywnej konotacji, o ile wychodzi to z intencji czystego serca.  Przed podjęciem decyzji warto zadać sobie pytanie, czy naprawdę masz energię, aby to zrobić, czy naprawdę tego chcesz i co będziesz z tego miał. Ten Autorytet wymaga zdrowego egoizmu i skupieniu się na tym, co czujesz w głębi siebie. Każde działanie zgodne z Autorytetem prowadzi do największego wkładu w większą całość. Więc nawet jeśli komuś wydaje się, że skupiąc się na swoim 'chcę’, myślisz tylko o sobie i swoim widzi mi się, to ważna jest Twoja świadomość mechanizmu.

W każdej z form Autorytetu Ego, zdefiniowane Centrum Serca pozostaje zdrowe, składając i dotrzymując obietnic oraz udowadniając, że ma wolę do wypełnienia tego, do czego się zobowiązało. Wchodzenie we właściwe działania, pozwala na zachowanie zdrowego balansu i nie obciążanie mięśnia sercowego. Ważne jest też utrzymywanie równowagi pomiędzy pracą, a odpoczynkiem i regeneracją. Ale także pozwala zachować zdrowe poczucie własnej wartości i wchodzić z tego miejsca w zdrowe zaangażowania.

Schemat wykresu Human Design z autorytetem w centrum G, nazywanym projekcją własną

Projekcja własna

Kluczem tych, którzy mają wewnętrzny autorytet w Centrum G, jest słuchanie swojego głosu. Wszystko, co musisz wiedzieć, jest w tym, co mówisz. Twój głos to potężny wyraz Twojej tożsamości, wywodzącej się Centrum G, który przemawia w odpowiedzi na zaproszenie. Twoja prawda jest zawsze wyrażana w rdzeniu Twojej tożsamości. Kiedy zostaniesz zaproszony, posłuchaj, co mówisz. Nie pozwól wplątać w to procesów mentalnych, choć może nie być to łatwe, przy takiej ilości otwartych centrów. Możesz zignorować swój wewnętrzny głos, kiedy wszystko wokół szumi. Przy podejmowaniu decyzji kieruj się tym, co sprawia, że czujesz się jak Ty i przynosi Tobie radość i przyjemność. Zadaj sobie pytanie: Czy to mnie uszczęśliwia? Czy to pozwoli mi wyrazić siebie? Czy zmierzam we właściwym dla siebie kierunku?

Rozmowa z innymi, by usłyszeć swój szczery i autentyczny głos, może być pomocna. Może to być także rozmowa z przyjacielem, prowadzenie dziennika lub samodzielne nagrywanie głosu. Ważna jest wibracja Twojego głosu. Im bardziej eksperymentujesz ze swoim projektem, tym łatwiej jest Ci rozróznić, kiedy głos płynie z wnętrza, a kiedy z głowy. Ludzie mają służyć Tobie bardziej jak tablice rezonansowe, niż źródła porad i odpowiedzi. Jako osoba z Autorytetem w Centrum G, możesz często dawać wskazówki innym, ale sam nie potrzebujesz ich z zewnątrz. Swój własny kierunek poznasz słuchając swojego własnego głosu.

Schemat wykresu Human Design z autorytetem osobistym, środowiskowym, typowym dla Projektorów Mentalnych

Autorytet środowiskowy

Jest to wyjątkowy Autorytet, który nie znajduje się we wnętrzu ciała. Nazywany jest osobistym i występuje tylko u Projektorów Mentalnych. Ten Autorytet wymaga uzewnętrznienia poprzez głos, by usłyszeć swoją prawdę. Jako Projektor Mentalny zbierasz bardzo dużo informacji sensorycznych ze środowiska poprzez swoje otwarte centra. Otoczenie, w którym przebywasz ma kluczowe znaczenie. Przebywanie w zdrowym, sprzyjającym Ci środowisku jest kluczem do podejmowania decyzji zgodnych z Tobą. Jeśli środowisko jest niewłaściwe, wszystko, co będzie się w nim pojawiać – ludzie, możliwości, zaproszenia, też nie będą odpowiednie. Twoje podstawowe pytanie, które warto sobie zadać, brzmi: 'Czy to środowisko jest dla mnie odpowiednie? Czy czuję się tu dobrze?’ Tylko tam mogą przyjść do Ciebie dopasowane zaproszenia, a to, co będzie wypływało z Ciebie, będzie mogło być Twoją potencjalną prawdą.

W przypadku tego Autorytetu dobrze jest mieć grupę zaufanych osób i bezpieczną przestrzeń do omówienia rzeczy. Ale nie w celu uzyskania porady czy opinii. Mają oni służyć jako tablice rezonansowe, abyś Ty mógł usłyszeć własne przemyślenia na temat danej decyzji. Czasem dobrze jest poświęcić trochę czasu na kilka różnych przestrzeni, w których czujesz się dobrze, z różnymi ludźmi, którym ufasz, aby zobaczyć, jaka prawda się z Ciebie wyłoni.

Schemat wykresu Human Design z autorytetem księżycowym, typowym dla Reflektorów

Autorytet księżycowy

Kiedy na wykresie nie ma żadnych ośrodków zdefiniowanych, mamy do czynienia z Reflektorem. Natura Reflektorów jest zupełnie wyjątkowa i połączona z ruchem księżyca. Jasność powstaje, gdy księżyc przejdzie przez wszystkie bramy mandali w ciągu 28dni. Tak, to oznacza, że na podjęcie decyzji potrzeba czekać zazwyczaj miesiąc. Ale Reflektorzy żyją tak naprawdę na zupełnie innej osi czasu. Ten okres oczekiwania daje czas obejrzenie danej kwestii z każdej strony, aby dowiedzieć się, czy jest ona dla Ciebie prawdziwa. W tym czasie dobrze, gdy pozwolisz, by przepływało przez Ciebie wszystko, co chce się zamanifestować w danej chwili. Dobrze jest kontemplować i rozmawiać na temat obszaru decyzji, w różnych momentach cyklu księżycowego i w różnych środowiskach oraz obserwować to, co się pojawia. Oczywiście ważne, by były to  przestrzenie, w których czujesz się dobrze i wśród ludzi, którym ufasz. Poprzez słuchanie i obserwację siebie w różnych momentach cyklu, w końcu jesteś w stanie uzyskać wewnętrzną wiedzę. Ta prawda wypływa na wierzch z różnych ekspresji i głosów, które zbierasz w czasie oczekiwania.

Kluczem Reflektorów jest spowolnienie i nie pozwolenie światu na pośpiech. Staraj się wyrażać otwarcie swoją potrzebę czasu i przestrzeni. Jeśli środowisko wywiera na Ciebie mocna presję, abyś zdecydował od razu, oznacza to, że nie jest ono dla Ciebie właściwe.

Autorytet wewnętrzny kluczem do sukcesu

Strategia i Autorytet w Human Design jest tak naprawdę rozwiązaniem każdego życiowego dylematu. Oczywiście to wymaga eksperymentowania i wyjścia z wielu programów, które działają w nas, często poza naszą świadomością. Ale poznając swoją mechanikę, wdrażając ją w życie i obserwując swoje ciało, można całkowicie zmienić sposób doświadczania życia. Uwolnić się od ciągłej nerwowości i niepokoju związanego z podejmowaniem decyzji z poziomu głowy. Zacząć żyć w pełni, płynąc z nim, odkrywając i zachwycając się na każdym kroku.
Oczywiście na temat Autorytetu można powiedzieć o wiele więcej. Dodatkowe materiały znajdziesz na moim Instagramie. Szczegółowe omówienie i rozłożenie podstawowej mechaniki projektu na części pierwsze znajdziesz w indywidualnym Blueprincie, który jest istną instrukcją i narzędziem do odkrycia swojej unikalnej natury. Jednocześnie u każdego Autorytet mówi innym językiem, zależnie od indywidualnej konfiguracji projektu. Jeśli chcesz dowiedzieć się dokładnie, jak działa i co komunikuje Twój Autorytet, zapraszam Cię na analizę.

  Alexandra Czerwińska

Czytaj więcej

Pułapki naszego umysłu – duchowość przez duże 'D’

Pułapki naszego umysłu – duchowość przez duże 'D’

Nowa Era otworzyła nowe spojrzenia na duchowość. Coraz więcej ludzi szuka odpowiedzi i rozwiązań, wchodząc w różne systemy. Jednak nie każda ścieżka prowadzi do faktycznej transformacji. Często to tylko kolejna iluzja umysłu.