Jaka jest różnica pomiędzy oczekiwaniem na odpowiedź, a zaproszenie?

mar 19, 2021

Aleksandra Czerwińska, Generator działający w odpowiedzi, podziwia lazurowe wybrzeże Bretanii.

Często dostaję od Was pytania, czym tak naprawdę różni się Strategia Generatorów – oczekiwanie na odpowiedź, od Strategii Projektorów – oczekiwanie na zaproszenie. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że obie rzeczy działają podobnie. Ale uwierz mi, że różnica jest wielka. Mechanika tych obu Typów jest zupełnie inna. A wszystko związane jest z energią.

Oczekiwanie na odpowiedź

Stale odnawiający się generator energii

Jeśli spojrzymy na Generatora, jest to Typ energetyczny. Gdy na wykresie Centrum Sakralne jest zdefiniowane, oznacza to, że mamy do czynienia z Generatorem. Idąc za tym, mamy niesamowite pokłady, wciąż odnawiającej się, wibrującej w ciele energii. Każdego dnia ten świeży zasób mocy musi zostać wykorzystany, by przynieść spokojny sen i regenerację.

Generatorzy odpowiadają w zasadzie nieprzerwanie, wykorzystując kolejne procenty swojego dziennego zasilania. Czy to cofają się na warczenie psa, uśmiechają się na śpiew ptaka, nucą piosenkę do melodii w radiu czy odpowiadają na pogawędkę, napotkanej po drodze osoby. Przenosząc to na materię bardziej kluczowych spraw, nie jest kwestią to, czy odpowiadasz, tylko czy potrafisz dostrzec i czuć pracę Twojego Centrum Sakralnego. Aura Generatorów naturalnie przyciąga do nich okoliczności, tak, by mogli odpowiedzieć. Jedyne co muszą zrobić, to zaufać, że życie przyjdzie do nich, ze wszystkim czego potrzebują i nauczyć się komunikować z mądrością swojego ciała. (Jeśli chcesz poznać mechanikę odpowiedzi sakralnej – przeczytaj artykuł o Typach i Strategiach).

Dlaczego warto czekać, zamiast inicjować?

Jak zapewne wiesz, Generator z całą zgromadzoną energią jest bardzo sfrustrowany. Dobrze wie, że codziennie budzi się z tą dawką ognia w sobie i musi go wykorzystać. To może rodzić presję do działania. Ciężko jest zmusić się do spokojnego oczekiwania, kiedy dosłownie siedzi się na wibrującej energii, która chce po prostu się wydostać. Skąd ta frustracja? W większości przypadków pojawia się, ponieważ zostały już podjęte próby manifestowania i inicjowania z siebie. W tej sytuacji wygląda to tak, że Generator siedzi po uszy w niewłaściwych rzeczach, do których nie ma dedykowanej energii.

W chwili, gdy Generator przestaje próbować coś ścigać, czy to cel, czy idea, jego energia zaczyna funkcjonować zgodnie z naturą. Kiedy pozwala sobie czekać, z czym przyjdzie do niego świat, wszystko zaczyna obracać się wokół niego prawidłowo. Wtedy przychodzi naturalna, odruchowa reakcja. Kiedy Generator widzi, że odpuszczając, wszystko zaczyna płynąć i wcale nie trzeba się tak spinać i pchać na siłę do przodu, zaczyna się relaksować. Zdaje sobie sprawę, że świat zawsze znajduje sposób, aby go pokierować. W tym momencie życie zaczyna stawać się przyjacielem, a nie czymś, co trzeba zdominować i kontrolować.

Prawdziwa moc odpowiedzi

Paradoks życia jest taki, że żyjemy na planecie Generatorów, a wszyscy zostaliśmy wychowani, by działać jak Manifestorzy. Kiedy spojrzymy na naturę, nic w niej nie dziej się samo z siebie. Wszystko działa na zasadzie wzajemnych powiązań i odpowiedzi. To jest właśnie strategia siły życiowej, tak jak i Generatorów.

Świetnie ilustruje to opowieść o Generatorze i Manifestorze, rodem z Westernu. W szarym, zakurzonym miasteczku, przed swoim biurem, siedzi szeryf – Generator. Mieszkańcy zaczynają biegać we wrzawie, na wieść o groźnym rewolwerowcu – Manifestorze, który zbliża się do miasta. Każdy próbuje namówić szeryfa, by ten ruszył się z miejsca i ich ochronił. Ten jednak pozostaje w swojej pozycji niewzruszony. Rewolwerowiec w końcu pojawia się w mieście, schodzi z konia, staje na środku ulicy i krzyczy do szeryfa, by oznajmić mu swoje nikczemne zamiary. Szeryf siedzi. Przybysz wyciąga rewolwer. W tym momencie Szeryf wstaje z miejsca, strzela celnie, unicestwiając nikczemnika. Morał z tej historii jest taki, że Generator uzyskuje pełną jasność swojej odpowiedzi i moc, kiedy oczekuje. Kiedy wychodzi z tej pozycji, działa w odpowiednim momencie, z pełnym potencjałem.

Jest różnica między czekaniem, a stagnacją. Inspirujący cytat o Strategiach w Human Design.

Oczekiwanie na zaproszenie

Kluczem dla Projektora są ludzie

Kiedy patrzymy na Projektora, jako Typ nieenergetyczny, może się wydawać, że bez stale próbującego zmusić ich do ruchu Centrum Sarkalnego, łatwiej jest czekać. Nic bardziej złudnego. Tak naprawdę ich oczekiwanie jest jeszcze trudniejsze. Podczas, gdy Generator od razu może zasmakować i korzystać ze swojej energii w odpowiedzi, u Projektorów nie wygląda to tak prosto i natychmiastowo.

Kluczem dla Projektora są ludzie. Ponieważ nie posiada on własnego zasilania, czerpie ją z zarządzania energiami innych ludzi. Ale dzięki temu, ta energia staje się najbardziej jakościowa. Projektorzy są przewodnikami i ich zadaniem nie jest działać, a widzieć. To jest ich unikalna misja i natura. Nigdy nie spełnią swojego przeznaczenia, jeśli inni do nich nie przyjdą. Istotne jest to, że zaproszenia dotyczą najważniejszych decyzji w życiu, takich jak praca, związki, miejsce zamieszkania, podróże. Jest to zgoła inna Strategia niż u Generatorów, którzy odpowiadają w zasadzie na wszystko i wszędzie, od istotnych decyzji, po wybór dania w restauracji.

Daj się rozpoznać

Zaproszenia prawie zawsze pochodzą od ludzi, w taki czy inny sposób, i zawsze mają smak uznania. To jest właśnie esencja oczekiwania, które charakteryzuje Projektorów. Muszą czekać na zaproszenia, które są skierowane specjalnie do nich. Bez rozpoznania tego kim są i co mają do zaoferowania, nie mają w sobie żadnej mocy i zazwyczaj kończą zgorzkniali. Sami wiedzą ile mają do zaoferowania, ale póki świat tego nie zobaczy, ich działania nie mają wydźwięku.

Takie zaproszenia są rzadkie. Dlatego największy lęk Projektorów to, że nie zostaną zauważeni, docenieni i zaproszeni. Z poziomu strachu, że nie pojawi się lepsza okazja, idą na kompromis z kimś lub czymś, co ich nie rozpoznaje. Świetnie radzą sobie z przekonywaniem samych siebie i pakują się w niewłaściwe sytuacje, działania lub związki. Oczywiście kończy się to wewnętrzną goryczą.

Kiedy Projektor czeka, wszystko przychodzi w odpowiednim momencie. Co więcej, w przeciwieństwie do odpowiedzi Generatorów, która jest prawdą w danym momencie i może zmieniać się z chwili na chwilę, jedno poprawne zaproszenie może obowiązywać i zająć Projektora do końca życia. Kiedy wejdą w interakcję z poziomu oczekiwania na odpowiednie uznanie i zaproszenie, gwarantują sobie dostęp do wyraźnej, manifestującej się energii, która zazwyczaj jest umową długoterminową. Życie Projektora zależy od tych kluczowych momentów. Muszą być oni bezwzględni w odrzucaniu nawet najmniejszego śladu kompromisu.

Oczekiwanie to nie nic nierobienie

Pojęcie oczekiwania może być czasem błędnie interpretowane. Nie chodzi tu o to, by siedzieć z założonymi rękoma na kanapie i czekać, aż świat zapuka do Twoich drzwi. Jeśli zamkniesz się w zaciszu swojego domu, nie licz na to, że stanie się cud i wszystko, czego pragniesz samo do Ciebie przyjdzie. Musisz być tu i teraz, dać się znaleźć i umożliwić przyjście odpowiednich ludzi i okoliczności.

Jak to odnieść do codziennego życia?

Dla zobrazowania weźmy pod lupę ogłoszenie o pracę. Wydaje się, że taki anons skierowany jest do Generatorów, którzy mogą odpowiedzieć, czy ta praca z nimi rezonuje, czy nie. Oczywiście później dochodzi jeszcze cały proces decyzyjny związany z osobistym autorytetem. Ale czy jest to zaproszenie dla Projektora? Teoretycznie może wydawać się, że nie – przecież powinno przyjść personalnie i indywidualnie do niego. Ale jak masz dać się zauważyć, skoro nikt o Tobie jeszcze nie wie? To tylko okoliczność, wstępne zaproszenie i musisz wysłać swoje podanie o pracę, by móc pozwolić nadejść właściwemu zaproszeniu. Dopiero rozmowa kwalifikacyjna jest tym faktycznym elementem, kiedy zostajesz rozpoznany i zaproszony. A następnie propozycja pracy. I to wcale jeszcze nie znaczy, że powinieneś ją przyjąć. Jeśli jesteś przekonany do pracy w 80%, ale potrzebujesz pieniędzy, więc chcesz ją wziąć, to idziesz na kompromis. To nie jest praca dla Ciebie i biorąc ją, zamykasz sobie drzwi do właściwej pracy, która nadchodzi. Czy dostrzegasz teraz sedno?

Podczas konsultacji zawsze mówię, że trzeba dać się światu zauważyć i odnaleźć. Czy poprzez działania w sieci, dzielenie się swoją wiedzą, pokazywanie swoich umiejętności, przedstawianie tego, co masz do zaoferowania czy przez dawanie o sobie znać. Ale należy robić to z poziomu oczekiwania. Robić to dla siebie i zgodnie ze sobą. Bez presji, ciśnienia i determinacji. I dotyczy to zarówno Projektorów, jak i Generatorów. Ani jedni, ani drudzy, nie są stworzeni do inicjowania. Poprzez takie działania jednak, pomagają życiu przyjść do nich z odpowiednią propozycją.

Po więcej inspiracji zapraszam Cię na moje konto na Instagramie.

 

  Alexandra Czerwińska

Czytaj więcej

Pułapki naszego umysłu – duchowość przez duże 'D’

Pułapki naszego umysłu – duchowość przez duże 'D’

Nowa Era otworzyła nowe spojrzenia na duchowość. Coraz więcej ludzi szuka odpowiedzi i rozwiązań, wchodząc w różne systemy. Jednak nie każda ścieżka prowadzi do faktycznej transformacji. Często to tylko kolejna iluzja umysłu.