Epigenetyka w Human Design – programowanie i uwalnianie potencjału naszego DNA

cze 22, 2021

Terapeuta Alexandra Czerwińska prowadząca życiowy eksperyment, odsłaniający pełny potencjał DNA

Human Design jest precyzyjnym odczytem naszego kodu genetycznego. Pozwala nam poznać to, co jest zaszyfrowane w oryginalnych zapisach naszych genów. Niestety w procesie uwarunkowań, które nabyliśmy w ciągu naszego życia, oddalamy się od naszej prawdziwej natury. Sterowani zewnętrznymi pobudkami, przekonaniami i schematami, zaczynamy kreować nową postać, która nie jest zgodna z tym, co zapisane jest w naszym kodzie. Tak tworzą się zmiany ekspresji naszych genów, o których mówi zarówno Human Design jak i Epigenetyka.

Czym jest epigenetyka?

Epigenetyka to nauka, która zajmuje się zmianami ekspresji genów, które są wywołane czynnikami zewnętrznymi. Naukowcy badają, w jaki sposób czynniki środowiskowe wpływają na funkcjonowanie epigenetycznych mechanizmów kontroli aktywności genów. Okazuje się, że takie parametry jak odżywianie, aktywność fizyczna, używki, warunki środowiskowe, psychiczne, stres, styl życia czy praca, są w stanie zakłócać prawidłowe funkcjonowanie naszego DNA. A to tylko niektóre z badanych czynników. Zakłócenie prawidłowego funkcjonowania naturalnych mechanizmów naszego kodu, prowadzi do stanu, w którym w komórce aktywują się geny, które nie są komórce potrzebne. A te, które są często krytyczne do jej prawidłowego funkcjonowania są wyłączone. Komórka taka nie funkcjonuje prawidłowo i może przekształcić się w komórkę nowotworową.

Geny, które zostały rozregulowane i „zepsute” prowadzą do degradacji naszego organizmu. Badania pokazują, że epigenetyczne zmiany aktywności genów są odwracalne, w przeciwieństwie do mutacji genetycznych. W wyniku badań w obszarze epigenetyki, ustalono też, że przywrócenie prawidłowej aktywności rozregulowanych genów może odwrócić proces choroby i wszystkie niekorzystne skutki tych zmian. Co więcej, wiadomo, że negatywny efekt zmian epigenetycznych, można zawrócić nie tylko leczeniem. Jest to możliwe także za pomocą innych metod terapeutycznych. I tego jest właśnie w stanie dokonać Human Design.

Proces warunkowania i dekondycjonowania

W Human Design pojawiają się dwa terminy: uwarunkowanie i dekondycjonowanie. Pierwsze z nich odnosi się do procesów, które zachodzą w trakcie naszego życia. Przede wszystkim w czasach dzieciństwa i dorastania, kiedy zaczynamy być programowani do pewnych zachowań. Dzieje się to poprzez naszych rodziców, opiekunów, szkołę, wszystkich ludzi i środowiska, w których przebywamy. Przyjęte przez społeczeństwo wzorce i formuły, które uważane są za zasadne i właściwe, są powtarzane i wpajane nam jako schematy. Z założenia, mają nam zapewnić przystosowanie do społeczeństwa i życia. Niestety nie zdajemy sobie sprawy, jak wielki ma to na nas wpływ. Tak właśnie powstają zmiany, o których mówi epigenetyka.

Często zaczyna się to ujawniać dopiero w dorosłym życiu. W postaci niepoprawnych zachowań, bólu, oporu, a przede wszystkim schorzeń i problemów zdrowotnych. Uwarunkowania wrzucają nas w zhomogenizowany świat i oddalają od naszej całkowicie unikalnej natury i mechaniki, która zapisana jest w naszych genach. Oczywiście nie można mieć tu pretensji do nikogo. Większość ludzi, w tym naszych rodziców działała z poziomu nieświadomości. Starali się wychować nas jak najlepiej, na tą wiedzę i umiejętności, które mieli. Więcej o uwarunkowaniach znajdziesz w artykule: Skąd się biorą i czym są uwarunkowania?

Dekondycjonowanie, nazwane tak przez Human Design, to proces porzucania tego, czym nie jesteśmy. Czyli odinstalowywania kolejnych zaprogramowanych zachowań, które przyjęliśmy w trakcie naszego życia, ale także tych odziedziczonych. Kiedy zaczynamy działać zgodnie z naszą naturą, honorując naszą Strategię i Autorytet, zaczynamy podążać zgodnie z geometrią naszej ścieżki. Zaczynamy żyć bez oporu, czerpiąc z życia coraz więcej satysfakcji, radości, spokoju i spełnienia. Ale to, co dzieje się na głębszych poziomach, to zmiany funkcjonowania komórek w naszym ciele. To dokładnie to, co opisuje epigenetyka, czyli przywracanie pierwotnej ekspresji naszych genów. Podejmując decyzje zgodnie z naszym projektem i wykorzystując naturalne dary i talenty zgodnie z ich mechaniką i przeznaczeniem, odsłaniamy pełen potencjał naszego DNA. Niestety, ten proces jest głęboki i niestety powolny. Potrzebujemy około siedmiu lat, by przebudować się całkowicie na poziomie komórkowym. Po siedmiu latach możemy być bliżej osoby, którą zostaliśmy zaprojektowani by być i którą się urodziliśmy.

Precyzyjny odczyt naszego kodu genetycznego

Nasze geny nie mają w sobie zapisu determinującego nasze zdrowie czy samopoczucie. To, jaką formę przybiera nasze życie i w jakiej kondycji jest nasze ciało, zależy od tego, czy działamy zgodnie z tym, co zapisane jest w kodzie genetycznym czy nie. Nasz styl życia i podejmowane przez nas decyzje działają bezpośrednio na poziom naszych komórek. Tak jak w przypadku kodu HTML, Java, C++, które poprzez sekwencje tworzą programy komputerowe, tak my poprzez szereg słów, działań, czynników czy decyzji, możemy programować nasze DNA. Działa to dokładnie tak, jak mówi o tym epigentyka. Możemy albo nadpisywać na istniejący kod programy wirusowe, które zmieniają ekspresję naszych genów. Albo pomagać im w regeneracji i odinstalowywaniu tego, co zostało na nie nadpisane.

Human Design pomaga nam odczytać nasze wzorcowe DNA. Nie jest to jednak wiedza, która ma być przyjęta z poziomu umysłu. Powinna być podana poprzez odpowiednie sekwencje słów, formuły i słowa klucze. Są one opracowane tak, by oddziaływać na nasze DNA. Tak samo, jak możemy być programowani przez naszych rodziców, nauczycieli czy autorytety, podobnie może zadziałać terapeuta, który w świadomy sposób posługuje się systemem Human Design. To właśnie jedna z innych metod teraputecznych, o których wspomina epigenetyka. Niesamowicie ważne jest udanie się na analizę swojego chartu do osoby świadomej działania i mocy tego narzędzia i potencjału jaki się w nim kryje. Osoby, która jest wyszkolona we właściwym poruszaniu się w tym obszarze. Jeśli interesuje Cię taka analiza – napisz do mnie. Przekazanie tej wiedzy powiązane jest z wielką odpowiedzialnością. W nieodpowiednich rękach może zadziałać jak kolejne destrukcyjne programowanie i kotwiczenie. W najlepszym przypadku po prostu nie zadziała tak, jak powinno i nie rozpocznie procesu dekondycjonowania.

Porównanie kodu genetycznego DNA i nauki Human Design, opierającej się na heksagramach I'Ching. Epigenetyka

Kodony DNA, a starożytny I’Ching

Jednym z elementów, z którego powstała nauka Human Design jest I’Ching – jedna z pierwszym książek, jaką kiedykolwiek napisano. Starożytna, chińska nauka nie jest tekstem filozoficznym, ani mistycznym, ale raczej niesamowitą strukturą matematyczną. Mówi o polaryzacjach Yin i Yang, które połączone w 6 liniowych struktur we wszystkich możliwych kombinacjach, tworzą tak zwane Heksagramy. W sumie takich kombinacji jest 64, co jest dokładną liczbą kodonów DNA, które znamy dzisiaj.

Już od lat naukowcy z wielu różnych dziedzin odnotowali tę korelację. Jedną z pierwszych osób, która o tym napisała była uczennica Carla Junga, Marie-Louise von Franz. W latach 50. XX wieku biolodzy Watson i Cricks złamali kod genetyczny i podczas badań przeprowadzonych później okazało się, że kodony DNA i heksagramy I’Ching mają identyczną strukturę binarną. Nasz kod genetyczny składa się z czterech baz chemicznych zaaranżowanych w grupy trójek. Ten układ jest zbieżny z organizacją trigramów w heksagramach I’Ching. Każda z grup chemicznych dotyczy aminokwasu i tworzy tzw. kodon. W naszym kodzie genetycznym są 64 kodony, dokładnie jak w I’Ching mamy 64 heksagramy. Przetłumaczone i opracowane przez Human Design są w stanie pomóc nam odczytać i zinterpretować nasz całkowity kod genetyczny, dając szczegółowe informacje na temat naszych unikalnych cech.

Przywrócenie autentycznej ekspresji genów dzięki Human Design

Human Design jest w stanie odblokować pełen potencjał i rozpocząć proces przywracania naszego wzorcowego DNA. Profesjonalna analiza działa na zasadzie sekwencji i słów kluczy, które łamią szyfr naszego kodu genetycznego. DNA to kod, który tak jak wszystkie zapisy programów komputerowych, można modyfikować poprzez odpowiednie komendy. Jednak kolejne etapy transformacji wymagają wdrożenia tej wiedzy w życiowy eksperyment. Proces nie zadzieje się sam, jeśli nie zaczniemy podążać zgodnie z mechaniką, która zapisana jest w naszych genach.

Jak możemy przywrócić autentyczną ekspresję naszych genów wykorzystując to, co daje nam Human Design?

– Podejmując decyzje z poziomu świadomości ciała, a nie głowy, stosując unikalną Strategię i Autorytet. To uwalnia umysł od wysiłku i tworzy w nim przestrzeń do eksploracji i doświadczania życia w nowy sposób.

– Wybierając otoczenie, które jest zdrowe, wspiera Twój wzrost i akceptuje Twoją prawdziwą naturę, nie próbując implantować Ci kolejnych uwarunkowań.

– Stosując zasady Podstawowego Systemu Zdrowia, który pomaga oczyszczać nasze DNA poprzez odpowiednie odżywianie, zgodne z naszym projektem. O PHS przeczytasz więcej w artykule: Podstawowy system zdrowia – nowe spojrzenie na kwestie odżywiania z Human Design

– Zapewniając odpowiednie środowisko, które jest najlepsze dla Twojej formy. Określają je parametry zmiennych, mówiące o konstrukcji naszego umysłu, w obszarze HD, który nazywany jest radykalnymi transformacjami.

– Pozwalając swojemu umysłowi być pasażerem w pojeździe. Doświadczać życie, a nie je kontrolować umysłem. Patrzeć na życie z perspektywy, która jest dla Ciebie zdrowa.

– Kierując się właściwą motywacją, która pozwala stymulować charakter Twojego projektu i nabywać mądrość z tego, co widzisz i czego doświadczasz. Motywacja i Perspektywa to kolejne elementy radykalnych transformacji.

Nasze ciało jest niezwykłą kompilacją energii, materii i informacji. Kiedy pozwalamy mu działać zgodnie z trybem i przeznaczeniem, do którego zostało zaprojektowane, organizm może zacząć proces regeneracji i odbudowy. Co potwierdza epigentyka. Dzięki temu, umożliwiamy odsłonięcie naszego autentycznego DNA i powstrzymujemy rozprzestrzenianie się osobistych i pokoleniowych programów.

Human Design to nie magia, to nauka

Tak naprawdę nikt nie wie, co może kryć się pod warstwą uwarunkowań i nakładek na naszym DNA, ponieważ od pokoleń podążamy zgodnie z utartymi schematami i przekazujemy programy wirusowe z pokolenia na pokolenie. Epigenetyka pokazała także, że zmiany ekspresji genów mogą być dziedziczone. Więc z pewnymi modyfikacjami możemy się już urodzić. Ale tak jak wspomniałam wcześniej, nie są to trwałe mutacje, a zmiany, które są odwracalne. Poza tym, wiele uwarunkowań istnieje od lat w kolektywie i są automatycznie dopisywane do naszego kodu genetycznego w procesie wychowania, kształcenia i rozwoju, albo po prostu obcowania ze społeczeństwem. Ciężko uchronić się przed tym całkowicie i taka sytuacja będzie miała miejsce, dopóki nie wzrośnie cała zbiorowa świadomość.

Dzisiaj, między innymi dzięki Human Design, mamy szansę uzdrowić siebie i doświadczyć życia w nowy sposób, idąc w pełnej zgodności z zapisem w naszym DNA, ale także uchronić nasze dzieci i przyszłe pokolenia od przekazywania im śmieciowych genów.

Więcej w tym temacie znajdziesz na bieżąco w relacjach i postach na moim Instagramie.

  Alexandra Czerwińska

Czytaj więcej

Pułapki naszego umysłu – duchowość przez duże 'D’

Pułapki naszego umysłu – duchowość przez duże 'D’

Nowa Era otworzyła nowe spojrzenia na duchowość. Coraz więcej ludzi szuka odpowiedzi i rozwiązań, wchodząc w różne systemy. Jednak nie każda ścieżka prowadzi do faktycznej transformacji. Często to tylko kolejna iluzja umysłu.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *