Ścieżka doświadczalna człowieka i jej zmiana w związku z mutacją Splotu Słonecznego

lut 18, 2022

Ścieżka doświadczalna człowieka w Human Design pozwala nam na wchodzenie w doświadczanie z pozycji pragnieļ, potrzeb i pasji.

Ludzie jako cywilizacja rozwijają się niezwykle szybko. Dynamiczny wzrost prędkości procesów, widać szczególnie w ostatnich stuleciach. Mamy coraz więcej odkryć naukowych, technologii, rozwiązań, doświadczeń i zasobów mądrości. Czy tak już będzie zawsze? Czy świat nadal będzie tak pędził, a my będziemy odkrywać stale nowe przestrzenie na płaszczyźnie materialnej? Jeszcze przez jakiś czas pewnie tak, ale w związku z mutacją, w 2027 czeka nas duża zmiana, która może spowodować niezwykły zwrot w kierunku rozwoju człowieka. Jednym z jej elementów jest ścieżka doświadczalna człowieka i zmiana jej charakteru i orientacji.

Mutacja Splotu Słonecznego

Jesteśmy w ostatnim 7-letnim cyklu przed globalną zmianą energii tła programu genetycznego, która zabierze nas z obecnego Krzyża Planowania do Krzyża Śpiącego Feniksa. Wiąże się z tym wiele zmian, o których często wspominam w moich relacjach na Instagramie. Jednym z ważniejszych aspektów tego przejścia, o których mówi Human Design jest mutacja Centrum Splotu Słonecznego. Oczywiście mutacja nie jest procesem jednopłaszczyznowym. Jest z nią związanych wiele zmian, które już możemy odczuwać i dostrzegać w społeczeństwie. Jak choćby wzrost ilości dzieci ze spektrum autyzmu czy zachorowań na raka prostaty.

Mutacja nie jest też wydarzeniem punktowym. Ten proces trwa już od lat, a jego zakończenie nastąpi w roku 2027. Od 1781, jako forma przejściowa (więcej znajdziesz w artykule: Przebudzenie w rzeczywistości dziewięciu centrów – Homo Sapiens in Transitus) jesteśmy stworzeni do poznania nowego obszaru świadomości, jakim jest świadomość emocjonalna. Dlatego też widać w społeczeństwie wzrost zainteresowania tematami samopoznania. Coraz bardziej otwieramy się na systemy, nauki i praktyki, które pozwalają na eksplorację naszego świata wewnętrznego. Zaczynamy osiągać świadomość, że prawdziwa obfitość, kryje się nie w materii, a w nas samych. W możliwości doświadczania, przeżywania i po prostu BYCIA.

Świadomość emocjonalna w Centrum Splotu Słonecznego

Centrum Splotu Słonecznego w Human Design jest jednym z najbardziej złożonych ośrodków, zaraz po Gardle. Jako jedyne w ludzkim projekcie pełni funkcję zarówno centrum świadomości (ośrodek perypecji i przetwarzania rzeczywistości), jak i centrum motorycznego (źródło energii). Energia tego centrum napędza nas do wchodzenia w doświadczenia i osiągania świadomości emocjonalnej. Czy to poprzez intymność, seksualność, akceptację lub odrzucenie, pasję, sztukę, tęsknotę, kryzys, łaskę, melancholię czy inną ekspresję obfitości ducha. Poprzez nasze emocjonalne przejścia i przeżycia, zaczynamy rozumieć, co to znaczy być człowiekiem. Bo tak naprawdę po to tu jesteśmy. By doświadczać siebie na głębokim poziomie. Z każdym przeżyciem emocjonalnym, uczymy się, jak obchodzić się ze emocjami i osiągamy coraz większą inteligencję emocjonalną.

Doświadczenia pomagają nam wzrastać, zarówno personalnie, jak i w kolektywie. Jesteśmy w czasie, który dał nam niesamowite możliwości rozwoju. Dzieląc się swoimi doświadczeniami, różnymi spojrzeniami i perspektywami, możemy łączyć kolejne elementy, stymulować się nawzajem, tworzyć nowe wizje i przekonania oraz nadawać sens wydarzeniom z naszego życia. W skrócie – budować zbiorową świadomość. Dlatego właśnie Human Design jest nauką, która mówi o komunikacji. Oczywiście właściwej komunikacji. Bo inna sprawa jest taka, że my z tych możliwości nie korzystamy w pełni. Nadal większość ludzi porusza się niezgodnie ze swoim projektem i wchodzi w doświadczenia, które nie są dla nich właściwe. Często powtarzamy te same rzeczy, zataczamy pętle. Czasem nie potrafimy dostrzec prawdziwej wartości w tym, co się wydarzyło, bo tworzymy oczekiwania i założenia. A na to wszystko, gdy nie żyjemy zgodnie z naszą naturą, nasz umysł przetwarza rzeczywistość w zniekształcony sposób (więcej przeczytasz w artykule: Autorytet zewnętrzny i architektura poznawcza jako najwyższa ekspresja przebudzenia).

Czym jest ścieżka doświadczalna człowieka?

Obecnie nasz proces doświadczalny w życiu, który jest związany z Obiegiem Abstrakcyjnym w Human Design, stymulowany jest przez nasze potrzeby, pragnienia i pasje. To energia motoryczna Splotu Słonecznego, która napędza nas do zbierania nowych doświadczeń i odkrywania świata. Zarówno tego zewnętrznego, jak i wewnętrznego. To fale emocjonalne mają potencjał inspirowania, prowokowania, wzmacniania i stymulowania, by nas poruszyć.

Trzy etapy procesu doświadczalnego człowieka

Każde doświadczenie ma swój początek, środek i koniec. Każdy z tych elementów jest bardzo ważny i ma swoje określone zasady. Początek jest kluczowy pod kątem wejścia we właściwe doświadczenie. Tutaj ważne, byś kierował się swoją unikalną Strategią i Autorytetem. To daje Ci pewność, że to, czego doświadczysz jest dla Ciebie odpowiednie i wniesie wartość dla Twojej indywidualnej ścieżki. Środek to czas samego doświadczania, w które masz zanurkować w pełni. Bez oczekiwań, założeń i konieczności znania kierunku i celu. Będąc w tu i teraz masz pełną możliwość podziwiania, zaskakiwania się i odkrywania tego, co się pojawia. Zbierasz też w sposób przebudzony wszelkie informacje, które towarzyszą wydarzeniom. W trakcie doświadczania często nie rozumiesz, jaki jest sens danego doświadczenia lub czemu przez coś przechodzisz. I taka jest kolej rzeczy. Świadomość zawsze przychodzi po czasie. Po zakończeniu doświadczenia następuje czas wycofania, w którym masz pozwolić sobie na przetworzenie tego, co miało miejsce. To wtedy masz możliwość odkrycia prawdziwej wartości, która kryła się w danym przeżyciu. Gdy żyjesz zgodnie ze swoim projektem, ona zawsze jest. Czasem tylko potrzeba trochę czasu, by ją odkryć

Wzrost poprzez doświadczanie

Odnajdując wartość, jesteś w stanie następnie zamienić ją na mądrość i wykorzystać w następnych etapach swojego życia. Wchodzisz w nie z większą świadomością i inteligencją emocjonalną. To pozwala Ci w coraz dojrzalszy sposób podchodzić do życiowych potyczek i zachowywać równowagę emocjonalną. Możesz też podzielić się swoimi historiami, ale także refleksjami z innymi. Wymiana doświadczeniami jest ważna, bo zyskujemy dostęp do znacznie większej liczby doświadczeń, niż moglibyśmy przeżyć jako jednostki. A mamy do tego niesamowite możliwości, dzięki technologii, którą udało nam się w tym czasie zaprojektować. (W cyklach globalnych nic nie jest przypadkowe.) Dzięki temu jesteśmy w stanie wzrastać nie tylko poprzez własne przeżycia, ale także wyciągając lekcje i wnioski z doświadczeń innych osób. W ten sposób rośnie zbiorowa świadomość.

Rola i funkcje Centrum Splotu Słonecznego, jednego z centrum świadomości w systemie Human Design

Funkcja motoryczna Splotu Słonecznego, a potencjał świadomości

Wracając do Splotu Słonecznego, jak wspomniałam wcześniej w obecnej konstrukcji człowieka 9-centrowego, obszar ten jest zarówno źrodłem energii, jak i ośrodkiem świadomości. Jednak jego funkcja motoryczna jest tak potężna, że często przysłania potencjał świadomości, który się w nim kryje. Z tego powodu wiele osób działa z pozycji przypływów i odpływów emocjonalnych. Niezależnie czy są to jej fale – u osób ze zdefiniowanym Splotem Słonecznym, czy wchłonięte z otoczenia – w przypadku osób bez definicji. Efekt jest taki, że chwilowe pragnienia, potrzeby, pasje, nastroje i inne uczucia są w stanie wrzucić nas w proces doświadczalny, który nie będzie dla nas właściwy i może skończyć się przykrymi konsekwencjami i skutkami. Intensywne emocje przyćmiewają naszą świadomość i właściwą mechanikę ciała. Wrzucają w podróż, która niekoniecznie będzie przyjemna i niekoniecznie zaprowadzi do wzrostu, który jest właściwy dla Twojej życiowej ścieżki.

Siła rozpędu emocji

Naszym zadaniem jest osiągnąć świadomość jak wielką siłę i potęgę mają emocje i nauczyć się poruszać w ich obszarze. W końcu jesteśmy beta-testerami tego systemu. Mamy zrozumieć, że intensywność emocji może zakłócać naszą jasność. Około połowa społeczeństwa, która ma w swoim projekcie zdefiniowany Splot Słoneczny, żyje na stale zmieniającej się fali emocji. Mechaniką podejmowania ich decyzji jest czekanie na osiągnięcie klarowności emocjonalnej. Kiedy osoba z Autorytetem Emocjonalnym czeka na przejście całego wzorca fali emocji i nie podejmuje działań z pozycji impulsu emocjonalnego, może osiągnąć świadomość, co jest dla niej właściwe. Ale taka sama zasada ważna jest dla reszty, która nie ma tam definicji. Wchłonięte i wzmocnione stany emocjonalne, potrafią przejąć stery i odciągnąć od prawidłowej mechaniki podejmowania decyzji. Intensywne emocje są w stanie machinalnie wrzucić w wir doświadczeń, które mogą wnieść do naszego życia chaos. A dodając do tego, że Splot Słoneczny ma energię silnie seksualną, sami możecie sobie dopowiedzieć resztę historii życia ludzi na ziemi. Zarówno w jednym, jak i w drugim wariancie Splotu Słonecznego, ważne jest osiągnięcie stanu bezruchu, bez ekscytacji, nerwowości i intensywnych emocji. By mieć poczucie jasności i móc działać w wyrównaniu ze swoją unikalną mechaniką.

Zmiana ścieżki doświadczalnej w 2027

Poprzez te wszystkie mechanizmy i doświadczenia w obszarze emocji, które są w nas wbudowane, tworzymy coraz większy potencjał świadomości. Odkrywamy coraz większą obfitość, która kryje się na płaszczyźnie naszego ducha. Zaczynamy rozumieć, że to tam kryje się większa wartość, niż na planie materialnym. I to wszystko prowadzi nas do punktu kulminacyjnego, który będzie miał miejsce w 2027 roku. Kiedy zakończy się proces mutacji centrum Splotu Słonecznego i stanie się on czystym centrum świadomości. Jednocześnie ustanie funkcja motoryczna systemu emocjonalnego. Co to oznacza? Że zniknie paliwo do doświadczania, w takiej formie jaką znamy. Ludzie nie będą kierowani w ten sam sposób do dokonywania własnych odkryć, poprzez emocjonalne potrzeby i pragnienia. Postęp empiryczny może odejść w przeszłość, a przyjdzie czas bardziej stabilnej i głębszej eksploracji naszych wewnętrznych przestrzeni.

Dla nas ścieżka pozostaje ta sama

To nie oznacza, że to jest w jakiś sposób złe lub dobre. To jest naturalny proces ewolucji. Nasza ścieżka pozostanie ta sama. Jesteśmy formą przejściową i mamy swoją określoną mechanikę Splotu Słonecznego, która daje nam dostęp do potencjału świadomości tego ośrodka, ale nie jego czystej formy. My nadal będziemy stymulowani do doświadczania, w taki sposób, jaki znamy. Taka jest nasza ścieżka i w tym jesteśmy w stanie osiągnąć pełną realizację i spełnienie. Oczywiście jeśli poruszamy się zgodnie ze swoją indywidualną mechaniką.

Jednocześnie będziemy mieli niesamowitą możliwość bycia świadkami zmian i zetknięcia się dwóch różnych ścieżek ewolucyjnych. To oczywiście może rodzić wzajemne niezrozumienie, jeśli zabraknie nam świadomości tych zmian. Dlatego tak ważne jest, by wiedza Human Design trafiła do jak największej części zbiorowej świadomości. Ale najważniejsze, żebyśmy zaczęli żyć zgodnie ze sobą, bo nasz Autorytet wewnętrzny zawsze poprowadzi nas tak, żebyśmy działali właściwie i mogli spełnić swoją unikalną misję, która jest zawsze ukierunkowana na wsparcie ewolucji.

  Alexandra Czerwińska

Czytaj więcej

Pułapki naszego umysłu – duchowość przez duże 'D’

Pułapki naszego umysłu – duchowość przez duże 'D’

Nowa Era otworzyła nowe spojrzenia na duchowość. Coraz więcej ludzi szuka odpowiedzi i rozwiązań, wchodząc w różne systemy. Jednak nie każda ścieżka prowadzi do faktycznej transformacji. Często to tylko kolejna iluzja umysłu.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *