Program genetyczny, czyli jak zostało zaprojektowane nasze doświadczanie

gru 30, 2021

Program genetyczny - jak zostało zaprojektowane nasze doświadczanie z perspektywy Human Design

Human Design jest niezwykle szeroką dziedziną nowej nauki, które odkrywa przed nami niezliczone możliwości zrozumienia siebie, otoczenia i tego, co codziennie na nas oddziałuje. Mechanizmy, które rządzą tym światem są bardzo proste w swoim działaniu, ale w połączeniu tworzą złożony i fascynujący system – program genetyczny. Dzięki niemu mamy niepowtarzalne możliwości doświadczania na wielu poziomach i zbierania mądrości na różne sposoby, by wynieść stąd jak najwięcej wartości.

Geniusz w genach

Ludzie od tysiącleci poszukują odpowiedzi na wiele pytań. Wciąż zagłębiamy się w zrozumienie tego jak działa człowiek i świat, na wiele różnych sposobów. Od starożytnych nauk i systemów takich jak I’Ching, Kabała, poprzez Astrologię, aż do odkryć nowoczesnego świata w obszarze fizyki kwantowej, biochemii czy genetyki. Coraz większą uwagę kierujemy w stronę nadal mocno tajemniczych i nie do końca zgłębionych cząsteczek DNA, które kryją w sobie o wiele więcej, niż nam się początkowo wydawało. Nasz kod genetyczny jest zaprojektowany perfekcyjnie, steruje całym naszym ciałem i nie tylko. Najnowsze odkrycia w dziedzinie epigenetyki i fizyki kwantowej zwiastują globalną ewolucję. Wiele rzeczy nauka potwierdziła już empirycznie, ale wciąż są luki, które wymagają uzupełnienia. Co nie oznacza, że tych odpowiedzi już nie ma.

Kiedy system Human Design został ujawniony po raz pierwszy, jego fragmenty mogłyby wydawać się abstrakcyjne. Ale już parę lat po tym, gdy pojawił się w świadomości ludzi, nauka zaczęła potwierdzać kolejne jego elementy – cząstki neutrino, monopol magnetyczny czy strukturę krystaliczną ciała. Reszta to tylko kwestia czasu. Ale nie musimy czekać na dowody konwencjonalnej nauki, by rozumieć jak to działa i już wdrażać to w swoje życie, czerpiąc z tego korzyści. Już teraz możemy poruszać się świadomi genetycznego programu, którego częścią jesteśmy i który codziennie na nas oddziałuje.

Jak działa program genetyczny?

Życie każdego z nas jest ciągłym wzrostem i rozwojem, który uzyskujemy poprzez doświadczanie. Każde przeżycie czegoś nas uczy. Ale jednak doświadczenie doświadczeniu nie równe. Gdy poruszasz się w wyrównaniu ze swoją naturą, słuchając i podążając zgodnie z mechaniką swojego ciała, lekcje i nauki, które zbierasz mają dla Ciebie szczególną wartość. Wartość dla tego, po co tu przyszedłeś i do czego zostałeś stworzony. Dzięki właściwym doświadczeniom, masz możliwość rozwijać się w odpowiednim kierunku i dostrzegać świadomie swój rozwój. A jednocześnie czerpać z tego radość, satysfakcję i odczuwać spełnienie. Tak dzieje się, kiedy poruszasz się zgodnie z trajektorią swojej ścieżki i programem genetycznym.

Każdy z nas ma swoje określone miejsce i funkcję w wielkim ekosystemie jaki tworzymy wszyscy na tej Ziemi. Dokładnie tak jak komórki w naszym ciele. Każda z nich ma określony obszar działania i swój zakres pracy. Gdy wykonują zadania, do których zostały stworzone i przeznaczone, cały organizm funkcjonuje prawidłowo, w pełne symbiozie. Co by się jednak stało, gdyby komórki odpowiedzialne za pewne funkcje organizmu, przyjęły zupełnie inną pozycję i czynność? Spowoduje to zaburzenia w ciele, dysfunkcje i degradację samych komórek. Bo nie są przystosowane do danego środowiska czy określonego działania. I dokładnie tak samo jest z ludźmi.

Jesteśmy elementami wielkiej układanki

Kiedy działamy pod wpływem uwarunkowań i programów, wszyscy wpadamy w ten sam schemat życia i budujemy armię sklonowanych komórek. Trudno, by w ten sposób wszystko działało jak należy. Każdy z nas jest inny i ma unikalną mechanikę, dary, talenty, potencjały, ścieżkę i percepcję, która pozwala mu postrzegać świat w wyjątkowy sposób. To wszystko jest potrzebne i niezbędne dla zdrowia każdej z ‚komórek’ i całego ‚organizmu’. Wtedy wszystko działa w harmonii. Każdy ma swoje miejsce i może robić to, co do niego należy, czerpiąc z tego maksimum korzyści. Gdy żyjemy zgodnie z mechaniką naszych genów, zbieramy odpowiednie doświadczenia i informacje. Dzięki temu wzrastamy my sami, ale z nami także cała ludzkość. Nasz indywidualny wkład ma o wiele większe znaczenie, niż nam się wydaje.

Kiedy zajmujemy właściwe miejsce w ziemskim układzie, pod kątem środowiska, w którym jesteśmy, miejsca, w którym mieszkamy, pracy, którą wykonujemy i wartości, którą wnosimy poprzez swój autorytet zewnętrzny, wszystko zaczyna działać w odpowiednim trybie. Wtedy wszystko płynie. My cieszymy się zdrowiem, doświadczamy pełni życia, czerpiemy radość i satysfakcję z tego co robimy, a nasze otoczenie właściwie nas odżywia i stymuluje. Jednocześnie będąc sobą i robiąc to, co do nas należy, wznosimy wszystkich i wszystko wokół siebie.

Więc tak, jesteśmy wolnymi ludźmi, ale ta wolność działa w pewnych ramach. W ramach programu genetycznego, w którym żyjemy. Ale właśnie ta wolność, obfitość i spełnienie są dla nas dostępne, gdy wyrównujemy się w naszym miejscu i funkcji. To właśnie będąc prawdziwym sobą, otrzymujemy największą nagrodę, wartość i możliwości. Choć oczywiście każdy ma wolną wolę. Ma możliwość płynięcia w zgodzie z programem genetycznym albo tworzenia oporu i mierzenia się z przeciwnościami, gdy z niego wypada. Bo on działa i wpływa na nas, czy tego chcemy czy nie.

Tranzyty planetarne tworzone na wykresie Human Design przez cząstki neutrino

Z czego składa się program genetyczny?

Patrząc na różnorodność i złożoność nas samych i otaczającego nas świata, nie trudno się domyślić, że sam program genetyczny też jest wielopłaszczyznowy i wieloaspektowy. Składają się na niego genetyczne uwarunkowania pojedynczego organizmu, osobiste cykle, interakcje międzyludzkie, globalne wpływy i cykle planetarne. Cała komunikacja i wymiana informacji dzieje się za pomocą cząstek neutrino. Są to najmniejsze cząstki elementarne, które występują wszędzie we Wszechświecie i mają zdolność do przenoszenia zakodowanej informacji. A aktywacje potencjałów odbywają się poprzez nasze geny.

Na początku, każdy z nas ma swój osobisty program, który tworzony jest w momencie urodzenia. To tak zwany imprint, który dokonywany jest przez cząstki neutrino, gdy pojawiamy się po raz pierwszy na świecie. To one tworzą wzorcowy kod genetyczny, który jesteśmy w stanie rozszyfrować dzięki odczytowi Human Design (o Blueprincie więcej dowiesz się tutaj). Następnie każdy z nas przechodzi przez życiowe cykle. One tworzą stadia życia i okoliczności, które pozwalają nam aktywować kolejne potencjały. A dzięki temu zbierać odpowiednie doświadczenia i lekcje, które pozwalają nam wzrastać. Codziennie wchodzimy także w interakcje z innymi ludźmi, wymieniając się wzajemnie swoimi jakościami. Na końcu mamy tranzyty planetarne i energie działające globalnie, które aktywują w nas kolejne potencjały w określonym porządku. To oczywiście dość spore uproszczenie, ale pokazuje ilość czynników, które codziennie na nas oddziałują.

Wielopoziomowość i współzależność programu genetycznego

Wszystkie te elementy wzajemnie się przenikają i uzupełniają. Program genetyczny ma kolejne współzależne warstwy i wiele subtelności. Energie, których doświadczasz w danych sytuacjach i momentach swojego życia, nie są przypadkowe. Gdy Twoje życie jest w chaosie, wszystko dookoła też wydaje się chaotyczne. Jednak, gdy żyjesz w wyrównaniu ze swoją naturą, możesz zauważać niezwykłe uporządkowanie, logikę i sens przebiegu zdarzeń. Podążając zgodnie ze swoją indywidualną strategią genetyczną i autorytetem osobistym, jesteś prowadzony przez życie tak, by zebrać odpowiednie lekcje i potencjały mądrości. Gdy kroczysz po swojej właściwej ścieżce, odsłania się przed Tobą doskonałość programu i ciągłości genetycznej. Wtedy możesz doświadczać magii synchroniczności w swoim życiu i doświadczać go tak, jak to zostało wzorcowo zaprojektowane. Jednocześnie rozumiesz głęboko, jak ważnym i niezbędnym elementem jesteś w tym wielkim organizmie i że Twoje miejsce jest tutaj od zawsze.

Białe i kolorowe – jak wygląda mechanika doświadczania programu genetycznego?

Z poziomu genów, wszyscy posiadamy ten sam potencjał. Każdy z nas ma tą samą pulę genową, ale jednocześnie każdy z nas różni się tym, jak doświadcza poszczególnych jakości. Jeśli spojrzysz na wykres Human Design, na każdym z nich znajdziesz 9 centrów, 32 kanały i 64 bramki, czyli heksagramy, które skorelowane są z 64 kodonami naszych genów. (O tej korelacji przeczytasz więcej w artykule: Tajemnica życia zapisana w naszym DNA – rozszyfruj kod genetyczny z Human Design). W Twoim indywidualnym charcie część tych obszarów jest kolorowa, a część biała. Oznacza to odpowiednio, że jest zdefiniowana lub niezdefiniowana, aktywowana lub nie. Ale nie należy tego rozumieć, że coś masz, a czegoś nie masz w swoim projekcie. To jest błędna interpretacja. Tak naprawdę masz w sobie wszystko – pełen projekt. Różni się tylko sposób doświadczania poszczególnych jakości i zbierania potencjału mądrości.

W przypadku obszarów kolorowych Twój sposób doświadczania jest konsekwentny. To jest Twój uczeń, który jest stałym elementem Twojej natury i codziennie wybiera się do szkoły, czyli białych części wykresu i jest nauczany przez pojawiające się tam jakości. W tych obszarach stanowisz też wartość dla innych. Emanując swoją indywidualną energią, umożliwiasz im doświadczanie na ‚Twój sposób’ i czerpanie z tego mądrości.

Natomiast białe obszary działają zupełnie inaczej. Nie są w żaden sposób wybrakowane. Wręcz przeciwnie, to w nich kryje się prawdziwy potencjał mądrości i wzrostu. To tutaj masz możliwość doświadczania na wiele różnych sposobów, czerpiąc w pełni z programu genetycznego. To Twoje okna na świat, przez które próbujesz, przeżywasz, przeglądasz i obserwujesz różnorodność tego świata. Poprzez interakcje z innymi, życiowe cykle lub codzienne tranzyty planetarne. Więc tak naprawdę cały Twój projekt jest jednym wielkim potencjałem do doświadczania, tylko różni się mechanika jego poszczególnych elementów.

Obszary zdefiniowane i niezdefiniowane na wykresie Human Design i mechanika zbierania doświadczeń

Opowieść Twojego życia

Każdy z nas pisze opowieść swojego życia. Ważne tylko, by to była opowieść Twojego prawdziwego życia. Cała magia indywidualnej historii każdego z nas, polega na tym, że mamy swoją zadaną trajektorię i linię życia. Ona nie jest sztywna, ale ma nadane pewne parametry. Jeśli podążasz tą ścieżką, ludzie, których spotykasz, wydarzenia i sytuacje, których doświadczasz, wnoszą prawdziwą wartość. Wartość na płaszczyźnie tego życia, jak i całego Twojego istnienia. Jest także wkładem dla świadomości zbiorowej.

Kiedy jesteś właściwie zlokalizowany w czasie i przestrzeni, Twoja świadomość działa na wielu płaszczyznach, zbierając odpowiednią wartość. Myślę, że jest to skala, która wychodzi daleko poza nasze postrzeganie i rozumienie. Ale skupiając się na tym, co możemy objąć naszą świadomością, zbieramy wartość, którą możemy później dzielić się z innymi. I tylko wtedy mamy możliwość, by nasze ciało – nasza maszyna, działała w pełni swojego potencjału, czerpiąc z tego maksymalne korzyści. Jednocześnie umożliwiała pasażerowi pełnię doświadczeń, po które tutaj przyszedł (o pasażerze i konstrukcji człowieka przeczytasz w artykule: Nowa forma, nowe życie – binarna świadomość człowieka 9-centrowego).

Jeśli jednak Twoja opowieść nie jest do końca Twoją opowieścią, Twoje historie życiowe mogą nie mieć sensu i wartości. Nie honorując mechaniki swojego ciała, nie pozwalasz mu się prowadzić w wyrównaniu w swojej ścieżce. Tym samym, doświadczenia, które zbierasz, nie wnoszą odpowiedniego znaczenia dla tej konkretnej funkcji, do której zostałeś stworzony. Twoje ciało będzie sygnalizować, a życie prowokować Cię na wiele sposobów, by naprowadzić Cię na właściwy tor. To jednak może być dla Ciebie dotkliwe i bolesne. Brak świadomości nie zwalnia Cię z odpowiedzialności. I tak samo, brak świadomości na temat programu genetycznego, nie sprawia, że przestaje on na Ciebie oddziaływać. Zmienia się po prostu ekspresja Twojego życia. Albo płyniesz z życiem, eksplorujesz, odkrywasz i zachwycasz się na każdym kroku, albo napotykasz na opór, przeszkody i trudności.

Transmitery większego planu

Program genetyczny zawiera w sobie mechanizm ewolucji. Ma na celu prowadzenie nas i zbieranie odpowiednich doświadczeń dla zbiorowej świadomości i nas samych. Oczywiście to od nas w dużym stopniu zależy, jak ta ewolucja przebiega. W jaki sposób zachodzą transformacje w nas samych, ale także jak wyglądają zmiany globalne. Jednak cały czas jesteśmy popychani do tego, by wyrównać się w swojej indywidualnej ścieżce i zająć odpowiednie miejsce w ziemskim organizmie. Dla wielu ludzi życie może wydawać się daremne i bezcelowe, ale tylko dlatego, że nie żyją w zgodzie ze sobą. Dlatego, że powielają schematy i są pod działaniem programów, odtwarzając te same doświadczenia, które nic nie wnoszą. Nie jest to oczywiście bez konsekwencji. Gdy nie realizujemy swojej misji i nie żyjemy zgodnie z mechaniką naszych genów, to, czego doświadczamy w życiu nie daje nam spełnienia i nasze ciało ulega powolnej degradacji.

Dopiero, gdy wpasujesz się w odpowiedni dla siebie tryb, możesz zobaczyć, jak wielką wartość stanowisz dla świata. W końcu przychodzi zrozumienie i świadomość, jak wartościowy i potrzebny jesteś. Choć zazwyczaj widzisz tylko ułamek tego, co dokonuje się na całościowym planie, dzięki Twojemu indywidualnemu wkładowi. By ten ziemski organizm mógł działać w pełnej harmonii i by realizowany był w pełni większy plan, potrzebny jest każdy element układanki. Potrzebne jest, byśmy zaczęli się różnicować i każdy zajął swoje miejsce i funkcję, która należy do niego. Czas na zrozumienie, że to nie do końca my jesteśmy niezależnymi kreatorami świata, ale transmiterami większego planu.

  Alexandra Czerwińska

Czytaj więcej

Pułapki naszego umysłu – duchowość przez duże 'D’

Pułapki naszego umysłu – duchowość przez duże 'D’

Nowa Era otworzyła nowe spojrzenia na duchowość. Coraz więcej ludzi szuka odpowiedzi i rozwiązań, wchodząc w różne systemy. Jednak nie każda ścieżka prowadzi do faktycznej transformacji. Często to tylko kolejna iluzja umysłu.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *