Autorytet zewnętrzny i architektura poznawcza jako najwyższa ekspresja przebudzenia

lis 7, 2021

Architektura poznawcza w Human Design otwiera przed nami możliwości postrzegania świata w zupełnie unikalny sposób. Warszawa niby ta sama, a jednak inna.

Umysł jest prawdziwą potęgą i pięknem. Jest esencją nas i narzędziem, które pomaga nam doświadczać i wyrażać naszą unikalność. Ale tylko wtedy, gdy jest używany zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Wielu ludzi gloryfikuje umysł, którego forma i działanie dalekie jest od tego, czym jest naprawdę, jaki ma potencjał i możliwości. Nasz umysł jest po to, by być autorytetem zewnętrznym, a nie rozwiązywać osobiste rozterki. Nie jest to miejsce do podejmowania decyzji o naszym życiu. Został on stworzony do zupełnie innych działań. Jest on miejscem wtórnym do postrzegania i przetwarzania świata. Architektura poznawcza w Human Design pokazuje jak każdy z nas został zaprojektowany do filtrowania rzeczywistości na swój unikalny sposób.

Transformacja świadomości

Kiedy wchodzisz w eksperyment Human Design pierwsze co możesz zauważyć to zmiana na poziomie Twojego ciała. Kiedy zaczynasz podążać zgodnie ze swoją Strategią i Autorytetem, stajesz się bardziej zrelaksowany i spokojny w swojej własnej skórze. Zaczyna zanikać spięcie i stres, spowodowane ciągłymi zmaganiami z życiem i brakiem świadomości na temat działania mechaniki Twojego ciała. Przestajesz forsować strategie przyjęte z poziomu głowy i oddajesz prowadzenie właściwemu kierowcy. To, co się dzieje to Twoje życie staje się lżejsze, łatwiejsze i czerpiesz z niego więcej radości. Zaczynasz odzyskiwać zdrowie, siłę i witalność. I to zazwyczaj jest już kolosalna zmiana w Twoim życiu.

Jednak prawdziwa transformacja zaczyna się dziać na poziomie świadomości. Jesteś tutaj, by być pasażerem i obserwować, odbierać i przetwarzać informacje, których doświadcza ciało. Świadomość przychodzi nie wtedy, gdy przyjmiesz jakieś informacje z poziomu głowy. Te mogą odblokować pewne potencjały, ale nie wnoszą namacalnej zmiany. Prawdziwa świadomość pasażera pojawia się wtedy, gdy czegoś w swoim życiu doświadczasz. Kiedy wdrażasz w życie swoją mechanikę Human Design i pozwalasz ciału prowadzić się przez życie, uwalniasz swój umysł od podejmowania decyzji. Zaczynasz otwierać się na nieznane i doświadczać pełni życia, odkrywając to, co jest dla Ciebie właściwe. Zaczynasz obserwować jak zachowuje się Twoje ciało, poznając jednocześnie prawdziwego siebie. Dopiero wtedy masz możliwość osiągnięcia prawdziwej świadomości. Momenty ‚aha’, których doświadczasz w takich chwilach, są tak naprawdę mutacjami na poziomie ciała i otwieraniem się kolejnych przestrzeni w Twoim umyśle. To właśnie proces empirycznego odkrywania siebie, podczas którego zaczynasz zrzucać kolejne warstwy uwarunkowań, odkrywając swój prawdziwy potencjał i zaczynając patrzeć na świat zupełnie inaczej.

Human Design to zmiana sposobu patrzenia na życie

Prawdziwa transformacja zaczyna się właśnie w umyśle. Wszyscy od dzieciństwa zostaliśmy zaprogramowani do działania strategicznego. Uczono nas planowania, odpowiedniego zachowania, brania kontroli na swoim życiem i losem. W wyniku tego nasze umysły są zaprzężone do pracy, do której zupełnie nie są przeznaczone. Nasz potencjał unikalnej ekspresji, jest przyćmiony całą masą programów, przekonań, schematycznych postępowań, automatycznych zachowań. Wszyscy zostaliśmy całkowicie ujednoliceni w sposobie działania i patrzenia na świat. I mimo, że mówi się, że każdy z nas jest inny, to sposób pracy naszego umysłu i przetwarzania świata jest prawie identyczny. Wszyscy patrzymy przez iluzję stworzoną przez nasz umysł nie-ja, bazujący na społecznych uwarunkowaniach. To nie przypadek, że mierzymy się z tymi samymi wyzwaniami, lękami, trudnościami, a nasze przeżycia i doświadczenia są zbliżone. To właśnie uroki zhomogenizowanego świata.

Kiedy wchodzimy w proces różnicowania z Human Design, nasz umysł zaczyna oczyszczać się z wszelkich chłoniętych przekonań i programów. Uwalniając go od trzymania kontroli nad naszym życiem, do którego nie został stworzony, w końcu otrzymuje zadania, które należą do niego. Nasz umysł został stworzony by być autorytetem zewnętrznym. Jest narzędziem do efektywnego komunikowania naszej unikalnej ekspresji, perspektywy i sposobu patrzenia na świat. Projekt oparty na mechanice, który pokazuje Human Design, dotyczy ciała. A jednym z jego elementów jest mózg. Okazuje się, że każdy z nas został zaprojektowany do nie tylko działania w wyjątkowym trybie, ale także do przetwarzania rzeczywistości w swój zupełnie unikalny sposób. Kiedy odsłaniasz swój pełen potencjał, zaczynasz widzieć świat zupełnie inaczej. W końcu zaczynasz patrzeć na wszystko swoimi prawdziwymi oczami.

Architektura poznawcza i głębia percepcji

Kryształ osobowości (więcej o kryształach znajdziesz w artykule: Nowa forma, nowe życie – binarna świadomość człowieka 9-centrowego) jest elementem naszej konstrukcji, który ma określoną funkcję. To właśnie pasażer, który jest tutaj, by zebrać własne doświadczenia. Nie ma jednak takiej możliwości, gdy jego widzenie jest zniekształcone przez liczne programy, przekonania i uwarunkowania. To tak jakby patrzył na świat przez niedopasowane do siebie okulary.

Każdy z nas ma unikalną architekturę poznawczą, która pozwala nam filtrować rzeczywistość w swój wyjątkowy sposób. Ale właściwa percepcja jest wynikiem życia zgodnie ze swoją naturą, bycia w odpowiednim miejscu i robienia właściwym rzeczy, aby zobaczyć i doświadczyć tego, co jest do przeżycia tylko dla Ciebie. Kiedy umysł jest wolny od bycia wewnętrznym autorytetem, odsłania się jego prawdziwy potencjał do postrzegania świata i wyrażania swojej unikalnej perspektywy. I to staje się fundamentem Twojego autentycznego zewnętrznego autorytetu umysłu. Niezakłócony i czysty zewnętrzny autorytet jest najwyższą ekspresją przebudzonej, zindywidualizowanej jednostki. Jest możliwością wyrażenia stale ewoluującej świadomości pasażera. I do tego właśnie zostaliśmy zaprojektowani. Do zbierania doświadczeń, osiągania świadomości i wyrażania tej, którą już mamy.

Jesteśmy, by się ze sobą komunikować

Kiedy zaczynasz zanurzać się w swoją głębię poznawczą, rzeczywistość, której doświadczasz staje się zupełnie inna. Zaczynasz rozumieć, że nie ma na świecie drugiego człowieka, który jest w stanie widzieć i przetwarzać świat tak jak Ty. Wtedy wyrażając to, co dostrzegasz i jak rozumiesz, zaczyna być to interesujące dla drugiego człowieka. Bo jest po prostu inne. Prawdziwy autorytet to nie jest ktoś, kto nauczył się pewnych informacji i podaje je dalej. To osoba, która potrafi pokazać świat, poprzez swoją własny, unikalny filtr.

Human Design otwiera nam drogę do właściwej komunikacji, do której zostaliśmy zaprojektowani jako ludzie. Jesteśmy tu, by ze sobą współpracować, wymieniać się informacjami, spostrzeżeniami, perspektywami, darami i talentami, po to by razem wzrastać i się rozwijać. Jak jednak wykorzystujemy ten dar komunikacji? Większość ludzi porusza się w świecie umysłu nie-ja i strzępi język na poruszanie się w powierzchownym i zakrzywionym świecie. Wciąż te same rzeczy, stare pogawędki i ujednolicone perspektywy napędzane ego i iluzją życia. Wydaje się nam bardzo interesujące i imponujące, gdy ktoś mówi coś zupełnie innego i w zupełnie inny sposób. Ta przenikliwa autentyczność przyciąga nas jak magnes. To tylko pokazuje jak wiele mamy jeszcze do zrobienia i odkrycia.

Każdy z nas w swojej wyjątkowości ma własny potencjał bycia wartością dla drugiego człowieka. Stale staramy się ścigać w tym, kto przyciągnie większą uwagę, kto zdobędzie więcej posłuchu, osiągnie to, czy tamto. Wkładamy wiele wysiłku, by jakoś zaistnieć. A okazuje się, że wystarczy po prostu zacząć być sobą, a ludzie naturalnie zaczynają przychodzić do Ciebie jak do studni, bo chcą poznać Twoją unikalną perspektywę i skorzystać z tego, do czego Ty zostałeś zaprojektowany, by wnieść na ten świat.

Wrodzona inteligencja, a nabyty intelekt

Wszystko sprowadza się do tego, by być w odpowiednim miejscu i robić właściwe rzeczy. Nie, zgodnie z tym, co Ci się wydaje, że powinieneś robić, tylko gdzie prowadzi Cię ciało. Dopiero, gdy znajdujesz się w odpowiednim środowisku, które odżywia Twój umysł, jesteś w stanie uwolnić swoją unikalną percepcję.

Prawdziwa inteligencja nie jest równa nabytemu intelektowi. Możesz być osobą o niesamowitym intelekcie, ale to nie oznacza, że jesteś w stanie coś zrozumieć. Intelekt jest zaprogramowany, a zrozumienie wymaga prawidłowej pracy Twojego umysłu. Kiedy działasz z pozycji uwarunkowań, Twój umysł zakrzywia Twoje prawidłowe widzenie i przetwarzanie informacji, zazwyczaj działając w opozycji tego, co jest dla Ciebie właściwe. Nazywa się to transferencją i powoduje zmianę Twojej naturalnej perspektywy na zupełnie przeciwną. Przeciwną do tej, która wynika z projektu Twoich genów. Więc cokolwiek odbiera Twój mózg, nie jest przetwarzane właściwie. Jest iluzją.

Prawdziwe zrozumienie, niezależnie czego dotyczy, przychodzi z czasem. Gdy wchodzisz w proces dekondycjonowania, Twój umysł zaczyna się oczyszczać i zaczyna powracać do właściwego funkcjonowania. Zmienia się Twoja perspektywa, sposób patrzenia na świat i przetwarzania informacji. W końcu zaczynasz patrzeć na świat swoimi oczami i otwiera się zupełnie nowa jakość pracy Twojego umysłu. Zaczynasz widzieć prawdziwie. I nie chodzi o patrzenie oczami i iluzję trójwymiarowości, ale o świadomość. Wychwytywanie rzeczy na wielu poziomach. Z chwili na chwilę zaczynasz rozumieć coraz więcej. Uwalniasz swoją unikalną architekturę poznawczą i głębię, umiejętności i potencjał. Świat staje się innym światem. Staje się Twoim światem. Zaczynasz komunikować się poprzez własną ekspresję i wyrażać to, co widzisz. Wtedy Twój umysł zaczyna być prawdziwym autorytetem zewnętrznym, do czego został stworzony.

Umysł jest najwyższą ekspresją przebudzenia

Uwolnienie umysłu i prawdziwego zewnętrznego autorytetu jest prawdziwym wyzwaniem. Wymaga oczyszczenia go z tego, co nam nie służy, nie jest nasze i zakrzywia naszą percepcję. To największe wyzwanie w procesie Human Design, ale także największa nagroda i najwyższa ekspresja tego, do czego zostaliśmy zaprojektowani.Mimo, że to długa i niełatwa podróż, wszystko sprowadza się do fundamentu i rzeczy naprawdę prostej. Strategia i Autorytet. Nie ma nic innego, co może Cię tam zabrać. To jedyna rzecz, która może pomoże Ci zrzucić wszystkie zhomogenizowane filtry rzeczywistości i pozwoli zobaczyć świat własnymi oczyma. To jedyna rzecz, która zabierze Cię w faktyczną transformację, dzięki której odkryjesz swoje własne piękno, pokochasz siebie i zrozumiesz jak bardzo wyjątkowy i potrzebny jesteś. Wtedy nie będziesz musiał w to wierzyć, ani nad tym pracować, bo a zwyczajnie będziesz doświadczał tego na każdym kroku.

Zacznij swój życiowy eksperyment i daj sobie możliwość doświadczenia swojego życia i uwolnienia pełnego potencjału, który jest w Tobie zapisany. Zamów swój indywidualny Blueprint i rozpocznij drogę do swojego najwyższego potencjału.

  Alexandra Czerwińska

Czytaj więcej

Pułapki naszego umysłu – duchowość przez duże 'D’

Pułapki naszego umysłu – duchowość przez duże 'D’

Nowa Era otworzyła nowe spojrzenia na duchowość. Coraz więcej ludzi szuka odpowiedzi i rozwiązań, wchodząc w różne systemy. Jednak nie każda ścieżka prowadzi do faktycznej transformacji. Często to tylko kolejna iluzja umysłu.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *