Human Design – nauka o zróżnicowaniu świata

lut 10, 2021

Ja człowiek - Aleksandra Czerwińska. Każdy z nas jest wyjątkowy, niepowtarzalny i Human Design pomaga to odkryć.

Każdy z nas jest wyjątkowy. Jesteśmy tutaj, by odgrywać określone role i specjalizować się w różnych rzeczach. Nasza zdolność do autentycznego działania i wyrażania siebie pochodzi z głębi i siły wewnętrznej. W każdym z nas drzemie wielki potencjał, i tylko od nas zależy czy go wykorzystamy.

Każde nasze doświadczenie życiowe zbliża nas do poznania prawdziwego siebie. Tak naprawdę, uczymy się przez całe życie. I mimo, że wiele udaje nam się odkryć, to zawsze jakaś część nas pozostaje zagadką. Czy jest sposób, by to zmienić, przyspieszyć? Wyobraź sobie, że dostajesz instrukcję obsługi do siebie. W jaki sposób taki podręcznik mógłby Ci pomóc? Powiedziałby Ci, jak kierować życiem idealnie dopasowanym do tego, kim jesteś. Przedstawił Twoje talenty, umiejętności i potencjał i dał mapę do ich urzeczywistnienia. Pomógłby Ci zrozumieć w jaki sposób zostałeś zaprojektowany, jak uczestniczyć i angażować się w świat i pokazał gdzie jesteś podatny na wpływy i uwarunkowania otoczenia. Ujawnił jak działa Twój wewnętrzny system decyzyjny i system naprowadzania, który pomógłby Ci dojść tam, gdzie powinieneś i osiągnąć pełne spełnienie.

Brzmi abstrakcyjnie? Ale to właśnie oferuje system Human Design.

Narzędzie, które odmienia życie

Human Design to nauka o zróżnicowaniu. Pokazuje, że każdy posiada swój unikalny projekt i określony cel do spełnienia na Ziemi. Nieskończone możliwości i potencjał zapisany jest w naszym kodzie genetycznym. Na świecie istnieją miliony różnorodnych ludzi. Każdy z nich ma własną, unikalną konfigurację z jasną strategią. Jeśli jest ona honorowana, prowadzi nas bez wysiłku do naszej wyjątkowości i wielkiej mocy.

Human Design nie wymaga wiary. Nie prosi, byś w cokolwiek uwierzył. Dostarcza Ci praktyczne narzędzia oraz informacje. Zaprasza Cię do bycia sobą, życia własnym życiem. Bez wykorzystania tych indywidualnych parametrów i wdrożenia ich w życie, Human Design to tylko złożony system fascynujących informacji, które mogą jedynie zaspokoić umysł. A nie dlatego dostaliśmy do niego dostęp.

Jak powstała rewolucyjna perspektywa?

Żeby zrozumieć jak powstał koncept Human Design trzeba najpierw cofnąć się do roku 1781. W tym momencie, miała miejsce ewolucyjna zmiana, która nadała nowy kierunek ludzkości. A konkretnie jej samoświadomości. Była to transformacja z istot o 7 centrach, napędzanych przez umysł, do bardziej wyrafinowanych, kierowanych wewnętrznie form o 9 centrach. Wszyscy dzisiaj jesteśmy, bardziej złożonymi, istotami o 9 centrach.

Dostęp do systemu Human Design ma jednak swój początek wiele lat później. W 1987 roku miały miejsce dwa istotne wydarzenia. Pierwsze związane jest z postacią Ra Uru Hu – kanadyjczyka żyjącego na Ibizie. Odbył on spotkanie z Głosem, który ujawnił naukowe informacje dotyczące początków i funkcjonowania wszechświata. Dał mu także wzór na mechaniczny system projektu człowieka. Nikt nie oczekuje, że uwierzysz w historię rodem z filmu science-fiction. Sam Ra Uru Hu, wcześniej Alan Krakower, który sceptykiem z doświadczeniem w dziedzinie fizyki i nie wierzył w nic mistycznego, śmiał się opowiadając swoją niewiarygodną historię z dni przekazania informacji. Liczy się to, że system pojawił się w świadomości jednego człowieka. A on zaczął tą wiedzą dzielić się ze światem. A ludzie dzięki własnym doświadczeniom z tym narzędziem, zaczynają żyć ze spokojem, satysfakcją i sukcesem.

Drugie wydarzenie, które miało miejsce w tym samym roku, to niezwykłe zjawisko na naszym niebie. Była to supernowa, która wywołała eksplozję o niesamowitej intensywności, która widoczna była gołym okiem z Ziemi. Wybuch ten wysłał w przestrzeń ogromną ilość neutrin, najmniejszych cząstek elementarnych zdolnych do przenoszenia informacji, które spłynęły na Ziemię w ilości trzykrotnie większej niż w stanie normalnym. Wpływ tego wydarzenia na ludzką świadomość, stale rozwija się w nas od tamtego momentu.

Mandala i schemat astrologicznego wykresu projektu człowieka w Human Design z centrami, kanałami i bramami.

Czym jest Human Design?

System jest połączeniem koncepcji starożytnych: Astrologii, I’Ching, hindusko-birmańskich czakr oraz Kabały z naukami nowoczesnymi: Mechaniką Kwantową, Astronomią, Genetyką i Biochemią. Jako logiczny, empiryczny i praktyczny system, Human Design nie wymaga byś w cokolwiek uwierzył. Oferuje Ci możliwość odkrywania i eksperymentowania z mechaniką Twojej natury i wciąż ewoluującą świadomością, aby samemu przekonać się, co działa dla Ciebie.

Każdy z nas jest inny i ma własny unikalny sposób działania. Teraz, dzięki Human Design, możemy to dostrzec, poznać różnice między nami i nauczyć się komunikować. Jesteśmy tu, by żyć swoim życiem i wyrażać prawdę w swój unikalny sposób. Zrozumienie tego jak jesteśmy różni, pozwala ściągnąć nam z barków prawdziwy ciężar.

Jak często porównujemy się z innymi? Porównywanie się tworzy ucisk głęboko w nas. Przekonanie, że coś jest z nami nie tak, że musimy być kimś innym, niż czujemy, że jesteśmy. A jeśli dodamy do tego warunkowanie od wczesnych lat dzieciństwa, odkrywamy, że próbujemy zmienić i dostosować sposób, w jaki działamy. Tylko po to, by dopasować się do innych. Co jeszcze bardziej oddala nas od nas samych i osoby, którą zostaliśmy stworzeni by być.

Kiedy zaczynamy rozumieć i akceptować swoją odmienność i unikalność, coś wewnętrz nas w końcu odpuszcza, otwiera się i pozwala zrelaksować. Warstwy kolejnych uwarunkowań i programów zaczynają powoli odpadać. A my odkrywamy swoje prawdziwe ja, które z każdym dniem zaczyna się wyłaniać. Zaczyna prowadzić nas w kierunku satysfakcjonującego życia na swój wyjątkowy sposób.

Co ujawnia Twój projekt i jak może Ci pomóc?

Każdy projekt to złożone narzędzie do poznania własnej mechaniki działania. Konfiguracja zawiera:
– Twój unikalny projekt genetyczny – potwierdzenie tego kim naprawdę jesteś, jak być sobą i jak kierować sobą w stale zmieniającym się świecie;
– narzędzie do prowadzenia świadomego i przebudzonego życia; – prostą strategię, która łączy się z Twoim wewnętrznym autorytetem, aby podejmować właściwe decyzje i by odsłonić naturalnie Twój unikalny cel w życiu;
– Twoją Strategię, która pomoże wyeliminować opór (złość, frustrację, zgorzkniałość, rozczarowanie) i strach, aby żyć w wyjątkowy, kreatywny i zrelaksowany sposób;
– sposób w jaki komunikujesz się ze światem zewnętrznym i dynamikę relacji, aby pomóc zrozumieć mechanikę interakcji z innymi ludźmi – przyciąganie, rezonans, konflikty;
– wskazówki jak poprzez kontakty z innymi ludźmi, zwiększać swoją witalność, rozwijać się i zbliżać się do celu życiowego;
– poznanie projektów innych osób pozwala lepiej zrozumieć relacje między Wami, szanować swoją wzajemną unikalność i nauczyć się interakcji z nimi, która przynosi obopólne korzyści.

Z czego składa się system Human Design?

System wykorzystuje dane o Twoim urodzeniu, aby obliczyć i stworzyć Twój wykres Human Design. To mapa Twojego ciała, graficzna ilustracja przepływu energii w Twoim ciele. Ale także, plan działania i interakcji ze światem. Wykres pokazuje Twój Typ, Strategię, Autorytet, Twoją Definicję i Otwartość, a także cechy i mechanizmy, te, których jesteś świadomy, jak i nieuświadomione. Znajduje się tam także krzyż inkarnacyjny, który określa Twój dokładny cel na Ziemi. A także 16 zmiennych opisujących w jaki sposób przyjmujesz, przetwarzasz i filtrujesz informacje i jak to determinuje Twoja perspektywę. Oraz 12 profili z 6 podstawowymi rolami, które pogłębiają wiedzę o tym co Cię wyróżnia od innych.

Przykładowy wykres Human Design wygląda tak:

Mandala przedstawiająca wykres projektu człowieka w systemie Human Design

Perspektywa, którą zyskujesz po zrozumieniu swojego projektu zupełnie zmienia Twoje spojrzenie na siebie i Twoje interakcje z innymi. Zaczynasz rozumieć dlaczego w przeszłości dopadały Cię choroby, niesprzyjające sytuacje i porażki. Działo się to, gdy nieustannie konfrontowałeś się z energiami, do których nie jesteś przystosowany genetycznie. Co więcej, zdobywasz wgląd, który pomaga chronić Cię przed uwarunkowaniami i wewnętrznym zamętem wywołanym przez umysł. Zaczynasz podążać za głosem swojej wyższej inteligencji. W końcu możesz rozsiąść się na tylnym siedzeniu swojego pojazdu i po prostu obserwować. Cieszyć się swoją unikalną drogą. To właśnie esencja transformacji poprzez system Human Design.

Kim jesteś? – cztery typy projektu człowieka

Każdy z nas ma swoją własną misję na tym świecie. Human Design dostarcza informacji na temat Typu, Strategii i Autorytetu decyzyjnego, by pokazać Ci sposób, w jaki zostałeś zaprojektowany, by kierować swoim życiem i jak oddziaływać ze światem zewnętrznym. Podczas gdy istnieją miliony różnych projektów, nie ma dwóch ludzi o identycznym profilu, to rozróżnia się cztery główne Typy istot ludzkich.

GENERATOR

Budowniczy. Typ reprezentowany przez prawie 70% ludzkości. Ich Strategią jest angażowanie się w życie poprzez oczekiwanie na rzeczy, które do nich przyjdą, by mogli odpowiedzieć. Kiedy inicjują zamiast oczekiwać na odpowiedź, zazwyczaj kończą z poczuciem frustracji. Generatorzy są siłą życiową planety i są stworzeni, by poznawać siebie poprzez obserwację tego, czemu odpowiadają. Podążając zgodnie ze swoją strategią, doświadczają satysfakcji w życiu i pracy. Ich praca, zgodna ze sobą jest darem dla świata.

PROJEKTOR

Przewodnik – to około 20% populacji. Ich Strategia to oczekiwanie na bycie rozpoznanym i zaproszonym do działania. Tylko poprzez zaproszenie mogą zyskać uznanie i osiągnąć sukces. Jeśli inicjują, zamiast oczekiwać, doświadczają oporu i odrzucenia, które prowadzą do uczucia goryczy. Darem Projektorów dla świata jest zrozumienie i prowadzenie innych ludzi.

MANIFESTOR

Inicjator. Tworzy grupę około 9% ludzi na świecie. Ich Strategią jest informowanie innych o ich decyzjach, zanim podejmą działanie, w celu uniknięcia oporu i tarć. Kiedy Manifestorzy nie mogą manifestować w spokoju i bez przeszkód, doświadczają złości. Zostali zaprojektowani, by być mechanizmem inicjującym działania dla innych Typów. Tworzenie i rozpoczynanie nowych rzeczy jest ich darem dla świata.

REFLEKTOR

Eksplorator – reprezentowany przez około 1% populacji. Ich Strategia to oczekiwanie cały cykl księżycowy, by podejmować kluczowe decyzje. Reflektorzy zachwycają się i zaskakują się życiem. Kiedy inicjują i nie honorują swojej Strategii, narażają się na rozczarowanie. Zostali stworzeni, by być sędziami ludzkości, by odbijać ciosy, które ludzkość sama sobie zadaje. Ich zdolność do wyraźnego rozróżniania elementów świata jest ich darem.

Więcej o Typach przeczytasz w artykule: Co mówi o mnie Typ w Human Design.

Szczęśliwa kobieta Aleksandra Czerwińska, która odkryła siebie poprzez Human Design i żyje swoim życiem.

Dla kogo jest Human Design?

System jest istną instrukcją do każdego człowieka. Otwiera przed Tobą drzwi do odkrycia siebie, a razem z tym drzemiącego w Tobie potencjału. Masz wrodzoną zdolność dokonywania wyborów, które są zgodne z Twoją autentyczną naturą i opierają się na Twoim osobistym autorytecie. Ta wiedza pozwoli ci prowadzić satysfakcjonujące życie na swój wyjątkowy sposób.

Human Design oferuje mapę Twojego unikalnego projektu genetycznego, ze szczegółowymi informacjami na temat zarówno świadomych, jak i nieświadomych aspektów Ciebie. Za pomocą prostych narzędzi prowadzi Cię w odkrywaniu własnej prawdy. Jeśli cierpisz na brak miłości własnej lub jasności co do celu i kierunku Twojego życia, ten system może pomóc.

Punkt zwrotny w dorosłym życiu

Kiedy poznajesz Human Design jako dorosły, ma on potencjał, aby obudzić Twoją wrodzoną mądrość i moc. Twój proces budzenia się do prawdziwego ja wymaga dwóch rzeczy: edukacji i eksperymentowania. Dla osoby dorosłej droga powrotna do życia w pełni własnego potencjału może być trudna, bo wymaga dużej pracy, zaangażowania i determinacji w przezwyciężeniu nawyków i siły uwarunkowań, które nabyliśmy w ciągu całego życia.

Wychowywanie dzieci z uszanowaniem ich unikalności

Poznanie projektu swoich dzieci pozwala wychowywać je ze świadomością i poszanowaniem ich unikalnych cech oraz rozwijając ich wrodzone talenty. Pomaga stworzyć im jak najlepsze środowisko, by mogły być jednymi w swoim rodzaju oraz uczyć się i rozwijać jako zindywidualizowane istoty ludzkie.

Human Design to wielka nadzieja dla następnych pokoleń, które będą mogły dorastać i rozwijać się będąc sobą. A nie być poddawane uwarunkowaniom i programowaniom z zewnątrz. To klucz do dalszej ewolucji ludzkości. Dzisiaj trudno wyobrazić sobie jak wspaniale będzie funkcjonował świat świadomych istot Taki, gdzie każdy wie jaką rolę tutaj odgrywa i wykorzystuje swój pełny potencjał, do wypełnienia swojej misji. Ale czas wszystko pokaże. Mam nadzieję, że będziemy mogli doświadczać tych rewolucyjnych zmian jeszcze za naszego życia.

Chcesz poznać swój unikalny projekt?

Jeśli zainteresował Cię temat Human Design, nie obawiaj się ze mną skontaktować. Możesz wykonać swój chart na stronie www.mybodygraph.com. Znajdziesz tam podstawowe informacje o Typie, Strategii i Autorytecie – od tego najlepiej zacząć. By zrozumieć pełnię mechanizmu swojego działania, trzeba skupić się na analizie Twojej unikalnej konfiguracji. To właśnie robimy podczas czytania profilu Human Design. (więcej informacji znajdziesz tutaj) Praca z każdym człowiekiem, związana z przekazywaniem mu wiedzy na temat jego prawdziwej natury, daje mi dużo satysfakcji (tak jestem Generatorem), ale także doświadczenia i wiedzy. Każda interakcja z drugą osobą to niepowtarzalna okazja do poznania nowego, unikalnego sposobu patrzenia na świat, a także poznania siebie samego.

Na moim blogu i profilu Instagram stale pojawiają się i będą pojawiać informacje dotyczące systemu Human Design, więc zapraszam Cię do śledzenia.

Wierzę, że Human Design będzie kiedyś rzeczą tak oczywistą, jak nauka mówienia czy chodzenia. Jestem wdzięczna, że możemy zacząć już dzisiaj.

 

  Alexandra Czerwińska

Czytaj więcej

Pułapki naszego umysłu – duchowość przez duże 'D’

Pułapki naszego umysłu – duchowość przez duże 'D’

Nowa Era otworzyła nowe spojrzenia na duchowość. Coraz więcej ludzi szuka odpowiedzi i rozwiązań, wchodząc w różne systemy. Jednak nie każda ścieżka prowadzi do faktycznej transformacji. Często to tylko kolejna iluzja umysłu.